tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 23 września 2013

"Tabi uczy się czarów" - Holly Webb - recenzja

Holly Webb to autorka znana nam z książek o zwierzątkach adresowanych do najmłodszych czytelników. W jej dorobku znajduje się kilka serii, a „Animal Magic” jest najnowszą z nich. Pierwszy tom nowej kolekcji nosi tytuł „Tabi uczy się czarów” i opowiada o pewnej dziewczynce, kotku, piesku i całym sklepie nie do końca zwyczajnych zwierzątek. Posłuchajcie…

Animal Magic. Tabi uczy się czarówJedenastoletnia Lotka zostaje wysłana na wakacje do wujka na wieś, podczas gdy jej mama rozpoczyna pracę w Paryżu. Dziewczynka nie jest zachwycona taką decyzją i czuje się porzucona. Jedynym co pociesza ją w tej trudnej sytuacji jest to, że wujek prowadzi sklep zoologiczny. Lotka uwielbia przecież zwierzęta, a nigdy nie udało jej się ubłagać mamy na posiadanie własnego pupila. Wkrótce po przyjeździe okazuje się, że sklep wuja nie jest takim znów zwyczajnym miejscem… Zwierzęta w nim mówią, przekomarzają się ze sobą nawzajem, a nawet zagadują do przechodzących domowników.

Jednak pierwszym zwierzęciem, z którym naprawdę zaprzyjaźni się Lotka jest pewna urocza jamniczka o francuskich manierach- Sonia. To z nią przeżyje kilka niezwykłych przygód, stawi czoła bandzie nieznośnych rówieśniczek i… uratuje małego kotka. Wciąż jednak tęsknić będzie za mamą. Czy uda się to jakoś zmienić?


„Tabi uczy się czarów” to sympatyczna książka dla najmłodszych. Niewesoła, a zarazem nie niecodzienna historia Lotki jest przedstawiona wiarygodnie i z pewnością doda otuchy wszystkim dzieciom znajdującym się w podobnej sytuacji- tęskniącymi za swoimi mamami. To, co niezbyt spodobało mi się podczas lektury to nadmiar wątków poprowadzonych przez autorkę w tak niewielkiej książeczce. Nie odpowiadała mi również część dotycząca uczenia się magii przez Lotkę, gdyż była momentami dość… nawiedzona. Świece, wzmianki o rysowaniu kręgów i czarnej magii jakoś nie pasują do kolorowej książeczki dla małych dziewczynek.

Ania, 16 lat

Książka została wydana nakładem Wydawnictwa Znak.

1 komentarz:

  1. Ja osobiście lubię książki pani Webb, chodzi głównie o serię , opowiadającą o zwierzętach, które szukają domu. Jedną mam nawet w domu. :D Jednak najbardziej podobają mi się w nich ilustracje, które występują dość często.

    OdpowiedzUsuń