tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 21 października 2013

"Czarla. Poszukiwacze" - Tony Dieterlizzi - recenzja

Książką, którą na pewno warto przeczytać jest ,, CzarLa. Poszukiwacze” autorstwa Tony’ego Diterlizzi, autora znanej wśród młodych czytelników serii ,, Kroniki Spiderwick”.

Czarla. Poszukiwacze - Tony DiTerlizziOpowiada ona o przygodach Evy Dziewięć, dziewczynki, która przez całe życie nigdy nie opuszczała swojego podziemnego schronienia – Sanktuarium. Słońce lub niebo widziała tylko jako hologramy. Gdy jednak pewnego dnia do jej domu wpada groźny stwór Bestiil, Eva musi uciekać. Jednak na powierzchni świat jest inny, niż ten o którym się uczyła. Zamieszkują go różne dziwne i niebezpieczne istoty.…

Czy Eva w ogóle znajduje się na Ziemi?
Czy dowie się kim jest? 

W pełnej przeszkód podróży w nieznane pomagają jej Tułaczowiec, wielki Otto i robot Mat.

Opowieść wciąga już od pierwszego, dość niepokojącego zdania ,,Eva Dziewięć umierała”. Od samego początku  czytelnik pragnie się dowiedzieć czegoś więcej o tej niezwykłej dziewczynce. Ciekawiło mnie to, skąd się wzięła, dlaczego jej rodzice zostawili ją samą w Sanktuarium pod opieką robota? Co skłoniło ich do zostawienia córki w podziemiach? Niestety, gdzieś w połowie książka robi się trochę bardziej zagmatwana i trzeba dobrze się pilnować, by nie pogubić się w akcji.  

Książkę urozmaicają rysunki, zrobione przez autora, co zdarza się bardzo rzadko. Dzięki nim mogę nie tylko czytać o bohaterach, ale też ich zobaczyć. Z niecierpliwością czekam na kolejne części książek o przygodach Evy. Myślę, że osoby, które sięgną po tą książkę, nie zawiodą się.


Ethne, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz