tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 21 października 2013

"Doktor Dolittle i Tajemnicze Jezioro" - Hugh Lofting - recenzja

Doktor Dolittle i Tajemnicze JezioroNa pewno każdy z nas pamięta z dzieciństwa popularną kiedyś serię Hugha Loftinga o Doktorze Dolittle. Ja ostatnio przeczytałam właśnie jego powieść pod tytułem "Doktor Dolittle i Tajemnicze Jezioro."

Pisana jest w pierwszej osobie przez Tomka Stubbinsa, asystenta doktora. Dolittle jest bardzo zapracowany. Prowadzi badania nad nieśmiertelnością, więc namawiany przez swoje zwierzęta i Tomka wyrusza na wyprawę nad Tajemnicze Jezioro, by odwiedzić długowiecznego żółwia, który pamięta czasy sprzed potopu. Towarzyszą mu: Tomek, sowa Tu-Tu, pies Jip, kaczka Dab-Dab, biała myszka Białka, papuga Polinezja, małpka Czi-Czi, wróbel Pyskacz i jego żona Becky oraz prosię Geb-Geb. Drużyna napotyka na swojej drodze wiele trudności i przeszkód, ale nie poddaje się.

Autor doprowadził do wielu zabawnych sytuacji, "namalował" krajobrazy oraz zadbał, aby w książce nie zabrakło mądrych pouczeń i morałów. Mimo wszystko w powieści nie było tego czegoś, co sprawia, że czyta się ją z zapartym tchem, bez przerwy.
  
Myślę, że każdy może przeczytać tę książkę, ponieważ ma ona w sobie wiele przesłań, które powinnismy znać, a ta powieść doskonale o nich przypomni. Nie jest to, więc tylko książka dla dzieci, ale również dla młodzieży.

Cavallo, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz