tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 17 października 2013

"Odessa i tajemnica Skrybopolis" - Peter van Olmen - recenzja

Odessa i tajemnica Skrybopolis - Peter van OlmenPoznajemy młodą Odessę – córkę muzy Kaliope i pisarza. Dziewczynka nie chodzi do szkoły (uczy się bowiem w domu), a jej ulubionym zajęciem jest wspinanie się i chodzenie po wysokich dachach. Gdy dziewczynka dociera na sam szczyt, pisze piękne wiersze, robi z nich samoloty i wysyła (marzy o tym, by jakiś znany pisarz, odkrył jej talent i napisał książkę „o kimś kto pisze piękne wiersze i wysyła je z dachów”).
Odessa wiedzie spokojne życie, gdy któregoś dnia jej matkę porywają szperacze i gnorki! (na pewno postaci znane osobom, które czytały „Władcę Pierścieni”).

Odessa za wszelką cenę chce uratować swoją matkę. Dziewczynka zaczyna się zastanawiać, kto jest jej i ojcem, i postanawia odszukać owego ojca ( którego nigdy nie miała). Przy okazji poznaje nowego przyjaciela – gadatliwego, lecz śmiesznego i podtrzymującego na duchu kanarka – Lode A. Przyjazny i bardzo pewny siebie kanarek zaprowadza Odessę do miasta pisarzy – Skrybopolis. Żyją tam tylko pisarze, bohaterowie różnych książek (wyczarowanych z pyłu muz), oraz studenci uczęszczający do pobliskiego Uniwersytetu.

W książce poznamy inne oblicze znanych nam już pisarzy takich jak: Dostojewski, Szekspir, Kafka…

Co przykuje naszą uwagę w książce?
Przede wszystkim język – bardzo swobodny, zrozumiały dla każdego czytelnika, barwne opisy oraz przeżycia, bardzo często również żarty ( szczególnie Pana Kanarka).

Komu polecam ?
Oczywiście, że każdemu! Szczególnie osobom, które lubią książki przygodowe oraz fantasy. Książka naprawdę „wciąga” ! Powiem jedno.. po prostu kawał wspaniałej lektury ;)
                                                                                          Ayumi Kyoko, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz