tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 17 października 2013

"Pamiętnik nastolatki 5" - Beata Andrzejczuk - recenzja

Pamiętnik nastolatki 5 - Beata AndrzejczukKoszmar!
Życie Natki się wali!
Czyżby to był koniec wspaniałego związku Natki i Maksyma?

Natka postąpiła niesłusznie, zatajając prawdę o pocałunku z Jackiem przed Maksymem, choć chłopak wiele razy pytał Natkę czy coś się wydarzyło, o czym chciałaby mu powiedzieć, niestety nie odważyła się.
Lecz od czego są byłe przyjaciółki?

Donia po swoim powrocie z odwyku i w dniu wyjazdu Maksyma do Stanów informuje go o wybryku Natki, by jak najszybciej rozwalić ich związek i zabrać chłopaka koleżance. Maksym nie może uwierzyć w słowa Doni, nie może tego pojąć, jak osoba, którą kocha, mogła zataić przed nim zdradę? Dla potwierdzenia informacji pyta Jacka, niestety wszystko okazuję się prawdą. Natka dowiaduje się o incydencie od Jacka, chce jak najszybciej wytłumaczyć to wszystko Maksymowi, jednak, nie udaje jej się zatrzymać go na lotnisku, ostanie słowa jakie Maksym wypowiada to: „ Natalia jak mogłaś mi coś takiego zrobić, byłaś miłością mojego życia. Myślałem, że traktujesz mnie tak poważnie jak ja ciebie, jak mogłaś mi to zrobić?!”, Natka zaniemówiła. Z pewnością nie tak wyobrażała sobie to pożegnanie.
Czyżby zapowiadały się najgorsze wakacje w życiu Natki?

Można tak powiedzieć, Maksym przez całe dwa miesiące nic nie napisał, nie odezwał się. Zachowywał się tak jakby chciał zniknąć z życia Natki, ale to jest niemożliwe, bo ona, nadal bardzo go kocha i nie myśli o niczym, innym jak o jego powrocie. Mijają minuty, godziny, dni, tygodnie, miesiące, żadnych wieści od Maksyma. Czy on kiedyś jeszcze wróci?!
Rok szkolny się zaczął, czas powrócić do codzienności, ale co z niej, gdy przy Natce nie ma Maksyma?
Wszyscy się od Natki odwrócili, jest sama, nie może się na niczym skupić. Najlepsza przyjaciółka Natki – Blanka, zapomina o niej, bo zaczęła się przyjaźnić z Andżeliką, a Natka nie ma z kim szczerze porozmawiać, wyżalić się, wypłakać. By zapomnieć o problemach tata proponuje jej udział w konkursie fotograficznym pt. „My, okularnicy”, dzięki czemu Natka będzie mogła się oderwać od szarości i nudnych dni przepełnionych tęsknotą za ukochanym, i spokojnie pospacerować po Wrocławiu z aparatem szukając osób w okularach. Czyż to nie wspaniały sposób na zapomnienie?

I ostatni wątek, według mnie najważniejszy, nie wiem czy powinnam o nim mówić, bo zdradzam zakończenie, tylko jedno powiem: wypadek Maksyma i teraz już milczę, nic więcej Wam nie powiem, aby się wszystkiego dowiedzieć sięgnijcie po 5 już część „Pamiętnika Nastolatki”. Tę część jak i pozostałe czyta się jak swój własny pamiętnik, dosłownie. Na 'piątkę" bardzo długo czekałam, nie przespałam przez nią kilka nocy, bo kończąc czwartą cześć cały czas zastanawiam się czy Maksym wróci czy jednak nie. Gdy odebrałam ją z recenzenckiej półeczki, od razu zabrałam się do czytania, po powrocie, tak bardzo byłam ciekawa co się stanie dalej, więc szukając kluczy wyciągnęła również z plecaka Pamiętnik, zabrałam się za czytanie, dopiero po skończonej książce zauważyłam, że siedzę w trampkach i płaszczu w pokoju :)

Chciałabym polecić tę książkę wszystkim nastolatkom. 

UWAGA! Nie radzę zaczynać od piątej części, zacznijcie od pierwszej, po prostu lepiej będziecie się orientować w bohaterach, bo wiele postaci pojawia się z poprzednich części.

Życzę miłego czytania i pozdrawiam
Klaudii, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Rafael.


3 komentarze:

 1. moja koleżanka zaczeła od 2,5 i się jej dobrze czytało

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. kochana, jak kto woli, lecz wg. mnie lepiej od początku, bo wtedy więcej rzeczy, faktów masz wyjaśnionych, a przy późniejszych częściach naprawdę, można się pogubić :P

   Usuń
 2. Zapraszam do zareklamowania swojego bloga! --------> http://blogujmy-wspolnie.blogspot.com/

  Zajrzyj również na mojego bloga i zaobserwuj jeżeli Ci się spodoba:) http://diary-black-heart.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń