tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 14 listopada 2013

"Francuski szef kuchni" - Julia Child - recenzja

"Francuski szef kuchni" to książka napisana przez sławną, francuską kucharkę Julię Child, na podstawie kultowego telewizyjnego show. Osobom, które interesują się kuchnią, autorki przedstawiać nie trzeba, a wszystkim pozostałym powiem, iż jest niekwestionowanym autorytetem w świecie kulinarnym. Jej inne książki, to  "Gotuj z Julią" i "Moje życie we Francji". 


Francuski szef kuchni - Julia Child
"Francuski szef kuchni" to niezwykła książka kucharska, zbiór wielu nietypowych przepisów pozwalających lepiej zapoznać się ze smaczną, francuską kuchnią i jej oryginalnymi potrawami. 

Została napisana bardzo dokładnie, wszystkie sposoby przyrządzania dań są czytelne i łatwe do zrozumienia, a do tego okraszone humorem. Z tyłu znajduje się spis treści, dzięki któremu odnajdziemy poszukiwany przez nas przepis, a tych nie brakuje. Osobiście nie porywałam się na tak wykwintne dania, jak auszpik na soku spod małży czy homar `a l'americaine, ale zrobiłam całkiem smaczną saladę mimosę i zapiekane plasterki ziemniaków. Bardzo pomocne w przyrządzaniu dań są podziały przepisu na kilka części i często padające określenia czasu robienia danej potrawy.

Myślę, że każdemu miłośnikowi gotowania ta książka kucharska bardzo się spodoba i ułatwi wykonywanie codziennych potraw. Dla osób lubiący kuchnię francuską jest to obowiązkowe wyposażenie domowej biblioteczki, ale jestem pewna, że po przeczytaniu kilku przepisów, każdy polubi tę kuchnię i zacznie piec oraz gotować według zasad Julii Child. Tak więc fartuchy w dłoń i do dzieła :)

Cavallo, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz