tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 19 listopada 2013

"Policja" - Jo Nesbo - recenzja

Czołowy norweski pisarz powieści kryminalnych Jo Nesbo powraca w mistrzowskiej formie. Jego najnowszy utwór spełnia wymagania najbardziej wybrednego miłośnika tego typu literatury. Jest to kolejna książka z cyklu, w którym głównym bohaterem jest komisarz Harry Hole. Ponownie powitałem go z radością. 
Policja - Jo Nesbø

Po lekturze powieści „ Upiory ” sądziłem, że to już koniec jego przygód. Ci, którzy czytali tę książkę, wiedzą o czym myślę. Tym razem akcja dzieje się ponownie w Oslo i jego okolicach. Autor wraca do przerwanych wątków z poprzedniej powieści cyklu, ale nie tylko. Główną osią akcji jest pogoń za okrutnym mordercą policjantów. Giną w miejscach, w których dawniej popełniono identyczne morderstwa a oni prowadzili, czasem celowo, nieudolne śledztwa, które następnie z braku dowodów umarzano. 

Czyżby podstępny zabójca wymierzał po latach sprawiedliwość? 

Ofiary w większości same miały zbrodnie na sumieniu lub splamiły się zaniedbaniem obowiązków. Śledztwo prowadzi mała grupa detektywów, współpracowników Harry'ego, których już dobrze znamy i lubimy. Ich życie, życie ich rodzin i sam Harry znajdują się w śmiertelnym niebezpieczeństwie... 

Mroczna powieść przyprawia nas o dreszcze, a autor nie oszczędza czytelnika. W dodatku postępuje bardzo przebiegle, bawiąc się z nami w kotka i myszkę praktycznie od pierwszej strony. Nie mogę jednak za dużo ujawnić, by nie zepsuć Wam lektury. Będzie to niewątpliwie emocjonująca rozrywka na deszczowe listopadowe wieczory lub rozgrzewająca lektura w zimowe dni. Jak pisze skandynawska prasa, ta powieść umocniła Jo Nesbo na pozycji mistrza światowego kryminału. Zgadzam się z tym zdaniem całkowicie i z niecierpliwością czekam już na jego następną książkę.


Kevin, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Dolnośląskiego, 
a do recenzji otrzymaliśmy ją od Grupy Wydawniczej Publicat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz