tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 3 grudnia 2013

"Dom tajemnic" - Ned Vizzini, Chris Columbus - recenzja

Chris Columbus. Amerykański reżyser, scenarzysta i producent. Wyreżyserował takie filmowe hity jak ,,Kevin sam w domu’’, ,,Harry Potter i kamień filozoficzny’’ czy ,,Percy Jackson i złodziej pioruna’’.
Ned Vizzini. Autor bestsellerów New York Timesa. Stworzył również scenariusz do serialu młodzieżowego ,,Teen Wolf’’.

Dom tajemnic - Ned VizziniPołączenie dwóch tak przebojowych osobowości nie mogło obejść się bez echa. Wykreowali świat pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji i niebezpieczeństwa ukazując jednocześnie siłę przyjaźni, która mimo licznych prób może przetrwać.

Eleanor (lat 8), Kordelia (15 lat) oraz Brendan (12-latek) Walkerowie są rodzeństwem. Wraz z rodzicami pilnie poszukują nowego, taniego domu, w którym mogliby wszyscy razem zamieszkać i z powrotem spróbować odbudować dawną pozycję. Utracili ją w wyniku dość niepokojącego zdarzenia, którego szczegóły poznacie (mam nadzieję) sami. Dość, iż stracili wiele pieniędzy wskutek czego musieli sprzedać dużą część swojego dobytku.

Agentka nieruchomości pokazuje im wspaniały dom, w pełni umeblowany, a na dodatek w naprawdę okazyjnej cenie. Walkerowie nie wahają się długo. Doskonale zdają sobie sprawę, że w tej branży nieruchomości takie ,,cudeńko’’ to niemała okazja. Jednak i taki wspaniały dom (może zwłaszcza?) kryje w sobie mroczne tajemnice, które wyjdą na jaw dopiero po przeprowadzce…

Tymczasem powraca córka byłego właściciela posiadłości. Jest to Delia Kristoff. Niebezpieczna, ogarnięta maniakalną żądzą władzy staruszka, która przez swe zgubne pragnienia, staje się Wichrową Wiedźmą. Poszukuje tajemniczej księgi… Aby ją znaleźć przenosi dzieci w świat wykreowany przez jej ojca Denvera Kristoffa w jego książkach.

Kordelia, Brendan I Eleanor, aby powrócić do dawnego życia i odnaleźć swoich rodziców, mają znaleźć księgę. Domyślają się, iż Wichrowa Wiedźma będzie chciała użyć jej do jakiegoś diabolicznego celu. Dlatego też, wciąż się wahają.

Co Ty byś zrobił, gdyby Ktoś kazał Ci podjąć decyzję dotyczącą losów całego świata, ale przede wszystkim Twojej rodziny?
Świat czy rodzina?
Zagłada Ziemi czy zagłada najbliższych Ci osób?

Jeśli postawisz sobie takie pytanie, może będziesz w stanie wyobrazić sobie jakże trudne położenie Walkerów.

,,Dom tajemnic’’ to fascynująca opowieść, w której według mnie, niemalże każdy czytelnik może znaleźć coś dla siebie. Wartka akcja, interesujące opisy, przeplatane żywiołowymi dialogami, nadają tej książce niepowtarzalnego charakteru. Serdecznie polecam wszystkim tym, którzy pragną choć na chwilę oderwać się od rzeczywistości i przenieść się w świat, którego dotąd nie znali.

TUTAJ możesz zobaczyć wywiad z autorami książki.


Katia, 13 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak. 

3 komentarze:

  1. Witam wszystkich!! Przeczytałam własnie drugą część i strasznie mi się podobała, zachęcam do czytania :-) prawie tak samo dobra jak pierwsza! uwielbiam te ich przygody, a same opisy zwalają z nóg. to dobra literatura. rewelacja wręcz!

    OdpowiedzUsuń
  2. haxker Garfield

    OdpowiedzUsuń