tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 31 stycznia 2014

"Czarny piątek" - Robert Muchamore - recenzjaRobert Muchamore zasłynął z lekkiego pióra do pisania książek sensacyjnych dla młodzieży. „Czarny piątek” jest piętnastą z serii książek o agentach CHERUBA, komórki brytyjskiego wywiadu zrzeszającej agentów w wieku od dziesięciu do siedemnastu lat. Przecież nikt nie będzie podejrzewał nieletnich o szpiegostwo ;)

Czarny Piątek - Robert MuchamoreJest to kontynuacja akcji związanych z rosyjskim klanem Aramowów, opisywanym od trzynastej części CHERUBA. Ryan Sharma, czternastoletni agent,  bierze udział w akcji wywiadu amerykańskiego. Jego zadaniem jest pomoc przy przechwytywaniu materiałów wybuchowych i złapaniu terrorystów. Razem ze swoim przyszywanym ojcem Kozakowem wyruszają na akcję. Jednakże coś idzie nie tak… Ryan traci przyjaciela, a cała akcja spełza ku niepowodzeniu. Przyszłość TFU jest bardzo niepewna. James Adams, dorosły już agent CHERUBA, o którym mogliśmy czytać we wszystkich pierwszych dwunastu częściach serii, a który akurat przebywa w kampusie, dostaje swoją pierwszą od dłuższego czasu misję.

Czy akcja zakończy się powodzeniem?
Czy uda się ocalić TFU?

Po lekturze poprzednich części CHERUBA nadszedł czas aby sięgnąć także po tę. Pełna entuzjazmu powróciłam do świata młodych agentów i niebezpiecznych misji. Pierwszą rzeczą, która mnie zaskoczyła jest powrót Jamesa. Wszyscy fani jego postaci powinni być niewątpliwie szczęśliwi z tego powodu. Robert Muchamore ma niesamowity talent pisarski. Jak zwykle bohaterowie są tak naturalni, że bez problemu możemy się wczuć w klimat powieści. Liczne zagadki i przeszkody stojące na drodze bohaterów nadają tempo akcji.  Jak we wszystkich poprzednich częściach świat został wykreowany bardzo realistycznie.

Książkę czyta się bardzo lekko, szybko i przyjemnie. Z zapartym tchem czekamy na rozwój zdarzeń. Na to, jak potoczą się losy bohaterów. Niesamowicie trudno oderwać się od lektury. Polecam tę książkę wszystkim fanom CHERUBA jako kolejną wspaniałą część o przygodach nastoletnich agentów, a także wszystkim innym czytelnikom, których pasjonują niebanalne zagadki kryminalistyczne rozwiązywane przez… dzieci!Ananaska, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz