tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 17 lutego 2014

"Rajski domek" - Erica James - recenzja

Rajski domek - James Erica Erica James to urodzona w 1960 brytyjska autorka powieści obyczajowych. Mając 36 lat zadebiutowała książką "A Breath of Fresh Air", a 10 lat później otrzymała nagrodę Romantic Novel of the Year za "Ogrody marzeń".

Genevieve, jako najstarsza, najbardziej zaradna i rozsądna z córek Baxterów przejmuje po matce obowiązki gospodyni uroczego pensjonatu w Angel Sands. W miejscu gdzie delikatna, pachnąca morska bryza i kojąca kołysanka morskich fal, może przywołać niechciane wspomnienia...
Co innego kiedy trzeba stanąć z nimi oko w oko, twarzą w twarz i rozdrapać stare rany.
  
Zraniona kobieta próbuje poskromić swoje szalone siostry, pomóc ojcu i opiekować się babcią, zapominając o samej sobie. Jednak kiedy w mieście pojawia się pewien przystojny architekt - Christian, powracający do miejsc z dzieciństwa, Genevieve przeżywa wszystko na nowo.
Przypomina sobie nastoletnie kompleksy, odrzucenie i zdradę, jakiej dopuścił się względem niej.

Czy zdoła zapomnieć dawne urazy?
Czy tyle lat spędziła czekając na niego, podświadomie pragnąc mu wybaczyć?
"Czasem miłość potrzebuje drugiej szansy"...
   
Erica James stworzyła powieść do głębi romantyczną, psychologiczną, pełną przemyśleń i trafnych spostrzeżeń. Zagłębiła się w świat ludzkich uczuć, przelewając je na kartki tej książki, dając upust swojej wyobraźni, trzymającej się w ramach, dystyngowanej i wręcz grzecznej, lecz zaskakującej w idealnym momencie, aby podtrzymać napięcie.
  
Osobiście uważam, że książka ma ciekawą fabułę, z życia wziętą, lecz "rozkręca się" powoli, przez co pierwsze rozdziały zdają się ciągnąć kilometrami. Niestety sama mam mieszane uczucia, więc zostawiam Wam ocenę, czy książka trafia w Wasz gust, czy nie. Ja spróbuję dać autorce jeszcze jedną szansę i z ciekawością sięgnę po "Ogrody marzeń".


Nika, 14 lat.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz