tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 31 stycznia 2014

"Prosiaczek Fryderyk i dzięcioły" - Walter R. Brooks - recenzja

Prosiaczek Fryderyk i dzięcioły - Walter R. BrooksWyobraźcie  sobie, że zwierzęta umieją  mówić...
Macie to? Spodobał się pomysł? Świetnie! To na pewno chętnie posłuchacie takiej opowieści...

Państwo Beanowie mają zamiar wybrać się na dwutygodniowy urlop, nie są jednak pewni czy mogą zostawić farmę pod opieką zwierząt. Jak ich przekonać? Należy stworzyć republikę.... tylko i wyłącznie dla zwierząt! Pewien dopiero co przybyły dzięcioł twierdzi, że powinno się zacząć od banku. Szybko się jednak okazuje, że  przemądrzały ptak ma nieczyste zamiary: planuje przejąć władzę nad farmą...

O tym właśnie opowiada książka Waltera R. Brooksa ,, Prosiaczek Fryderyk i dzięcioły, czyli kto obejmie rządy na farmie?". 

Prawdę mówiąc, gdy zaczęłam ją czytać, nie byłam pewna czego się spodziewać : książki dla małych dzieci czy zabawnej komedii? ,,Fryderyk" połączył obie te rzeczy w sposób bardzo intrygujący. Są momenty w których po prostu nie da się nie zaśmiać, czasami też nie jesteśmy pewni, co będzie dalej. 

Fakt, książkę zaczyna się czytać dość opornie, jednak nie warto dać za wygraną. Nie pozwólcie książce uciec tylko dlatego, że na początku nie chce się jej czytać! Jak dacie sobie szansę, to będziecie później zachwyceni!


Ethne, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jaguar. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz