tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 22 stycznia 2014

"Wielka księga. Basia" - Zofia Stanecka, Marianna Oklejak - recenzja

książki dla dzieciPo książkę ,,Wielka Księga : Basia" sięgnęłam z braku innej i nie żałuję.  Co mnie zaciekawiło najbardziej to to, że nie została ona napisana jak inne : pierwotnie był to po prostu zbiór opowiadań publikowanych w latach 2011-2012 w miesięczniku ,,Dziecko". Zofia Stanecka (tekst) i Marianna Oklejak (ilustracje) przedstawiły 28 historii z życia Basi.

Basia jest bardzo sympatyczną dziewczynką.  Lubi zwierzęta i żelki, nie rozstaje się z Miśkiem Zdziśkiem. Historie pokazują ją taką jaka jest na co dzień. Każdy dzień przynosi nową przygodę, ale nie wymyśloną, tylko taką jaką może przeżyć każde dziecko. To, na co zwykle nie zwracamy uwagi, zebrane razem może się okazać niezwykłe. Drobne spory, sceny radości - to wszystko sprawia niezwykłe wrażenie. 

Trzeba wspomnieć o samym wydaniu. Format jest poręczny, solidnie wydana, grube kartki, które nie dają się nawet malutkim paluszkom najmłodszych, pragnących szybciutko pooglądać ilustracje czytanej przez mamę, siostrę itd. opowieści o Basi. (sprawdzone :) ). Starszym dzieciom duża czcionka ułatwi samodzielne czytanie. 

Myślę, że chyba każdemu spodoba się ta książka i pozwoli zrozumieć, dzięki Basi rzecz jasna, że należy się cieszyć każdą chwilą.


Ethne, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz