tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 22 stycznia 2014

"Droga do nadziei" - Tina Rothkamm - recenzja


Droga do nadziei - Tina RothkammGdy młoda Tina Rothkamm decydowała się na spędzenie wakacji w Tunezji, nie spodziewała się, że pozna tam swoją wielką miłość. Farid, tunezyjski lekarz, bardzo szybko podbija serce Niemki. Zakochana do szaleństwa Tina nie może znieść rozłąki z ukochanym, dlatego podejmuje decyzję o tym, że razem z Faridem chce spędzić resztę życia. Do tego wszystkiego dochodzi fakt, że kobieta spodziewa się dziecka. Jednak romantyczna historia szybko się kończy. Po ślubie Tunezyjczyk pokazuje swoją prawdziwą twarz. Tina rozpoczyna życie w ciągłym strachu, jest szantażowana i poniżana przez męża, który ma ją za nic. Na każdym kroku wypomina jej, że nie umie gotować, zajmować się domem czy ich córką. Kobieta w końcu ma dość i rozpoczyna walką o swoją godność oraz o szczęśliwe życie dla swojej córki.

„Droga do nadziei” to książka z serii „pisane przez życie”, która ukazała się nakładem wydawnictwa Hachette. Autorką utworu jak również jej główną bohaterką jest Tina Rothkamm, która dokładnie opowiada swoją historię od momentu przyjazdu po raz pierwszy do Tunezji, aż do chwili gdy razem ze swoją córką, były już bezpieczne. Dzięki dokładnym opisom sytuacji oraz przeżyć wewnętrznych, bez trudu można wczuć się w ciężkie położenie bohaterki. Język jest momentami drażniący, jednak nie stanowi on przeszkody w zrozumieniu położenia kobiety. Cała historia jest bardzo ciekawa i wciągająca, a książkę czyta się jednym tchem. W środku książki znajdują się zdjęcia przedstawiające autorkę w Tunezji. Dzięki temu, dramatyczne momenty życia Tiny można zobaczyć na fotografiach. Utwór ten można traktować jako pewnego rodzaju przestrogę. Tina Rothkamm na swoim przykładzie udowadnia, że oprócz miłości w życiu, liczą się religijne i kulturowe różnice.

Myślę że po książkę „Droga do nadziei” powinni sięgnąć wszyscy ci, którzy są ciekawi jak  wygląda życie w Tunezji. Jest to relacja bardzo wiarygodnego światka - kobiety, która przeżyła tam wiele lat.
Tilia, 16 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Hachette.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz