tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 24 lutego 2014

"Dom 2.0" - Jakub Gałązka - recenzja

Jakub Gałązka to młody, polski autor. Na swoim koncie ma dopiero jedną pozycję, która nosi tytuł „Dom 2.0”. Książka ukazuje futurystyczną wizję osiągnięć nauki, która jest oparta na istniejących już teoriach wielu naukowców.

Dom 2.0Dom 2.0” przedstawia służbowy wyjazd Kate Lee, dziennikarki „The New York Times'a”, do z pozoru zwykłego i niepozornego domu naukowca-wynalazcy, profesora Molina. Kate dostaje zadanie od swojego szefa, ma przeprowadzić wywiad z owym profesorem, dotyczący jego dokonań naukowych.

Wynalazca nie jest jednak chętny do udzielenia wywiadu. Ostatecznie godzi się, jeśli dziewczyna podpisze oświadczenie, że nie ujawni jego nazwiska w artykule. Panna Lee spędza cztery dni na zwiedzaniu i poznawaniu nowoczesnego domu, gdzie nie ma żywych ludzi. Profesorowi Molinowi towarzyszą na co dzień tylko dwa roboty Stan i Craig, którzy wykonują pracę kolejno lokaja i kucharza. Świetnie zaprojektowany dom zapewnia wszystkie konieczne do życia rzeczy, tak, aby człowiek nie musiał z niego wychodzić. W domu nie ma także, normalnych mebli, ani schodów, wszystko jest w pełni skomputeryzowane.

Jakie będą wrażenia dziennikarki po zwiedzaniu domu?
Co ciekawego tam znajdzie?
Czy jej się to spodoba?
Jak zareaguje profesor Molin na wizytę?
Dlaczego nie chce ujawnić światu swoich dokonań?

Jesteście ciekawi?
To koniecznie przeczytajcie „Dom 2.0”!

Książka utrzymana jest w narracji pierwszoosobowej. Dzięki wielu opisom, Czytelnik może sobie łatwo wyobrazić jak ten dom wyglądał. Nie ma w tej pozycji żadnych specjalistycznych słów, niezrozumiałych dla komputerowego laika, przez co może ją czytać każdy, kto tylko znajdzie chwilkę czasu. „Dom 2.0” jest napisany zwięźle i krótko, toteż można go przeczytać bardzo szybko i przyjemnie.

Serdecznie polecam!


Mika, 19 lat

Książka ukazała się nakładem Warszawskiej Firmy Wydawniczej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz