tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 21 lutego 2014

"Króliki. Jak się opiekować i zaprzyjaźnić" - recenzja

Króliki. Jak się opiekować i zaprzyjaźnićOto przed Wami poradnik. Nie taki tam zwyczajny poradnik. Jest to ciekawa książeczka, dzięki której możemy dowiedzieć się w bardzo przyjemny sposób jak należy zajmować się naszym królikiem. 

Urozmaiceniem w książeczce są kolorowe obrazki, ułatwiające wykonywanie niektórych czynności, takich jak np. odświeżanie klatki.
Kolejną rzeczą, która jest w tej książce zabawnie ukazana, to dokładnie wytłumaczone wszelkie pojęcia czy czynności. Co jest warte zauważenia to to, że wszelkie wytłumaczenia czy zagadnienia są napisane w bardzo prosty i przejrzysty sposób co pozwala na większe zrozumienie i większą przyjemność czytania. 
Następne urozmaicenie to zdjęcia, dzięki którym możemy się przyjrzeć "jak to naprawdę wygląda". Sama książka jest bardzo krótka, lecz wszelkie ważne i potrzebne informacje dla przyszłych hodowców są w niej zawarte .Czego możemy się z tej książeczki dowiedzieć? 
Miedzy innymi, jak należy karmić królika i spędzać z nim ciekawie czas; jak go oswoić, aby móc go karmić z ręki; jak powinno się czyścić klatkę, aby królikowi było wygodnie i bezpiecznie.....

Podsumowując - poradnik jest ciekawy, a co za tym idzie, warty przeczytania lub nawet przeglądnięcia. Ładne, kolorowe ilustracje i zdjęcia dodają "atrakcyjności", na samym końcu znajduje się mały słowniczek. Myślę, że szczególnie warto ją polecić przyszłym hodowcom, którzy decydują się na zakup królika, jak i osobom, które już je hodują, lecz chcą się nauczyć czegoś więcej. :) 

Ayumi Kyoko, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Jedność.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz