tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 25 lutego 2014

„Otwarty umysł, wierzące serce”- Jorge Mario Bergoglio - recenzja

Powiększ - Otwarty umysł, wierzące serce. Rekolekcje Papieża FranciszkaKochany przez tysiące młodych i starszych ludzi - Papież Franciszek, jest autorem wielu niesamowitych książek, poruszających tematy związane z wiarą i życiem każdego z nas. „Otwarty umysł, wierzące serce” to rekolekcje spisane właśnie przez Ojca Świętego.

Kardynał Bergoglio pisząc tę książkę miał obrany bardzo ciekawy i ważny cel, żeby każdy mógł przeżyć te rekolekcje w swoim domu, otoczeniu i w czasie dla każdego odpowiednim.
Książka ta, to wiele krótkich rozdziałów, które dotykają dzisiejszych problemów, podejścia ludzi do wiary. Zawiera wiele odniesień do Pisma Świętego jako potwierdzenia twierdzeń Papieża. Na końcu każdego rozdziału znajdują się krótkie rozważania i modlitwa.

Podczas czytania książki, szczególną uwagę zwróciłam na prostotę pisania. Autor swoje spostrzeżenia przekazuje w sposób bardzo jasny, ale prawdziwy tak, żeby każdy zrozumiał o co tak naprawdę chodzi w byciu człowiekiem wierzącym. Zwraca uwagę na szczegóły, które są największym pięknem i bardzo często wzruszają.

Książka wzbudziła we mnie bardzo pozytywne emocje i dodała siły do tego, żeby każdego dnia nie wstydzić się tego, że wierzę w Jezusa, bo to o nim najwięcej jest w tym dziele. 
Wszystkim bardzo polecam tę książkę, przeżycie tych pięknych rekolekcji i spojrzenie na wiarę oczami Papieża Franciszka.Smile, 15 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Esprit.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz