tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 20 lutego 2014

"Zawód szpieg" - Paweł Reszka, Michał Majewski - recenzja

Zawód: szpieg. Rozmowy z Aleksandrem Makowskim - Paweł ReszkaW tym roku nakładem Wydawnictwa Czarna Owca ukazała się książka, pt. „Zawód: szpieg. Rozmowa z Aleksandrem Makowskim”. Utwór został wydany w formie wywiadu. Z Aleksandrem Makowskim rozmawiają Paweł Reszka - dziennikarz pracujący w „Tygodniku Powszechnym”, oraz Michał Majewski, również dziennikarz i szef działu śledczego tygodnika „Wprost”. W rozmowie z Pawłem Reszką i Michałem Majewskim, Aleksander Makowski opowiada jak wygląda praca szpiega oraz zdradza szczegóły dotyczące procedur tego zawodu.

Książka została bardzo dobrze napisana. Aleksander Makowski mówi o swoim zawodzie w sposób niezwykle ciekawy i przystępny. Wyjaśnia techniki werbunku i najskuteczniejsze sposoby pozyskiwania nowych agentów. Udowadnia, że praca szpiega nie wygląda tak jak jest to pokazane na filmach z Jamsem Bondem, lecz jest to również „papierkowa robota”. Oprócz tego „Zawód: szpieg. Rozmowa z Aleksandrem Makowskim” to bardzo interesująca biografia człowieka o ciekawym i niestandardowym życiu. Pozwala zapoznać się z pracą, o której tak niewiele wiadomo  i której szczegóły są pilnie strzeżone. Nie chcę zdradzać za dużo, o czym można dowiedzieć się z wywiadu, ponieważ każdy zainteresowany powinien  sam zapoznać się z tą pozycją. 
Z tyłu książki zostały umieszczone fotografie przedstawiające Aleksandra Makowskiego w różnych sytuacjach i miejscach. Stanowi to bardzo duży plus, gdyż dzięki temu można łatwiej zobrazować oraz wyobrazić sobie pracę oraz warunki opisywane przez Aleksandra Makowskiego.

 „Zawód: szpieg. Rozmowa z Aleksandrem Makowskim” to bez wątpienia idealna pozycja dla osób, które interesują się pracą wywiadu oraz są ciekawe jak wygląda to od środka. Jest to utwór bardzo wciągający i intrygujący, jestem przekonana, że na pewno Was nie zawiedzie.Serdecznie polecam!

Tilia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Czarna Owca.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz