tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 6 marca 2014

"Baba Jaga na deskorolce" Z. Dmitroca, "Robot Robert" Z. Stanecka, "Apollo 11" E. Nowak - recenzja

Książki "Baba Jaga na deskorolce" Zbigniewa Dmitrocy, "Robot Robert" Zofii Staneckiej a także "Apollo 11" Ewy Nowak, to lektury zadedykowane  dzieciom, które dopiero co uczą się czytać. Seria Czytam sobie wydawnictwa Edukacyjny Egmont jest podzielona na trzy poziomy.
Baba Jaga na deskorolce. Czytam sobie. Poziom 1 - Dmitroca Zbigniew

"Baba Jaga na deskorolce" Zbigniewa Dmitrocy, należy do pierwszego poziomu SKŁADAM SŁOWA. Jest to zabawnie opowiedziana historia starej Baby Jagi, która zamiast latać na swojej miotle jeździ na deskorolce. Każda strona zawiera krótkie zdania, łatwe do przeczytania, a także ładne oraz zabawne ilustracje.

Robot Robert. Czytam sobie. Poziom 2 - Stanecka Zofia 
"Robot Robert" Zofii Staneckiej, należy do poziomu drugiego, już trudniejszego SKŁADAM ZDANIA. Zabawna historia Robota Roberta pracującego w fabryce pana Polikarpa, który chwilowo ma dość pracy i wyjeżdża na urlop. Jednak po paru dniach odpoczynku zaczyna mu brakować zajęcia. 
Tak jak poprzednia; książka ta jest bardzo przejrzysta. Zawiera trochę dłuższe zdania złożone z elementami dialogu.

Apollo 11. O pierwszym lądowaniu na Księżycu. Czytam sobie fakty. Poziom 3 - Nowak Ewa 
"Apollo 11" Ewy Nowak, to książka o najwyższym poziomie trudności POŁYKAM STRONY. 
Jest to opowieść o historycznym lądowaniu statku Apollo 11 na księżycu. W łatwy sposób autorka przywołuje fakty historyczne, które opatrzone są ładnymi ilustracjami. W książce zawarte są już dłuższe i bardziej złożone zdania.


Seria Czytam sobie to godne polecenia książki dla dzieci, które dopiero uczą się czytać. Dzięki podzieleniu jej na trzy części: SKŁADAM SŁOWA, SKŁADAM ZDANIA i POŁYKAM STRONY każdy rodzic znajdzie odpowiednią książkę dla swojej pociechy.  Oczywiście książki, które opisałam nie są jedynymi w tej serii. Mamy do wyboru wiele innych historii, więc każdy na pewno znajdzie coś odpowiedniego. Historie są łatwe do przyswojenia dla każdego dziecka. Poznawać nowe słowa pomagają ramki ze słowami do czytania głoskami. 

Bardzo fajnym pomysłem są dodatki do książki, znajdziemy tam pytania pomagające przyswoić dziecku przeczytaną historię, dyplom sukcesu a także kolorowe naklejki. Z czystym sercem każdemu rodzicowi, który szuka dziecku książki do nauki czytania, tę serię mogę polecić. Mojemu młodszemu bratu niezwykle się podobała!

Grazia, 17 lat

Książeczki ukazały się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz