tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 11 marca 2014

" Gorta Mrokena" - Emily Rodda - recenzja

Pas Deltory. Grota Mrokena - Rodda EmilyDeltora to ogromna, piękna kraina. Od panowania pierwszego króla - Aldina, władcy kraju przekazują swojemu następcy Pas Deltory. Jest to pas wysadzany magicznymi klejnotami każdego z pradawnych plemion zamieszkującego tę krainę. Każdy kamień posiada magiczną moc, która wspomaga i chroni właściciela, wzmacnia siłę czy ostrzega przed niebezpieczeństwem.

Jednak z biegiem stuleci królowie stawali się coraz bardziej skryci i coraz rzadziej wychodzili do swojego ludu. To doprowadziło do upadku całego państwa i krainę najechał straszliwy Władca Mroku. Bez problemu przejął władzę w Deltorze. Jego tyrani położył kres młody Lief, stając się nowym królem na ogarniętych chaosem ziemiach. Po tak straszliwym okresie w całym państwie brakowało żywności, a ludzie z trudem wiązali koniec z końcem.

Okrutny król podczas swojego panowania uprowadził na Mroczne Ziemie miliony mieszkańców Deltory. Młody Lief bardzo chce uwolnić ludzi jednak wie, że taka wyprawa jest z góry skazana na niepowodzenie. Jedynym ratunkiem wydaje się Pirrańska Piszczałka. Według legendy, jest to instrument wydający dźwięki tak piękne, iż nawet sam Władca Mroku się ich lęka...

Pas Deltory to seria książek fantasy opowiadających o losach młodego Liefa, który zostaje królem Deltory. Razem ze swoimi przyjaciółmi musi zmierzyć się z przeciwnościami losu, by przywrócić świetność kraju po okrutnej tyranii.

Lecz, czy odważy się na ryzykowna wyprawę w głąb Mrocznych ziem, by wyzwolić swój lud? I czy Pirrańska Piszczałka to tylko na pewno tylko legenda? 

Sprawdźcie sami. Zapewniam, że warto poznać nie tylko tę część ale całą serię!


Gorąco polecam, 
Iguana, 14 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz