tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 12 marca 2014

"Stan zagrożenia" - Erica Spindler - recenzja

Erica Spindler – amerykańska pisarka, autorka powieści z gatunku thrillera romantycznego. Planowała zostać malarką, studiowała na Delta State University i University of New Orleans. Ma męża i dwóch synów.

Stan zagrożeniaKate i Richard to szczęśliwe małżeństwo z dziesięcioletnim stażem. Do całkowitego spełnienia brakuje im tylko dziecka. Po wielu badaniach okazuje się, że nie będą mogli mieć potomstwa. Wtedy to decydują się na adopcję. Po niedługim czasie do ich domu trafia malutka Emma. Lecz gdy tylko pojawia się mała dziewczynka, w życiu dotąd szczęśliwej pary pojawiają się kłopoty, a dokładniej biologiczna matka Emmy- Julianna. Jest to dziewczyna, która posunie się do wszystkiego, aby tylko zdobyć Richarda. W dodatku za Julianną podąża seryjny morderca, który za wszelką cenę chce ją dorwać…

Książka Spindler Stan zagrożenia to naprawdę dobrze napisany thriller. Powieść czyta się szybko, zachłannie. Pomimo tego, że od początku podejrzewamy,  kto zabił i jak zakończy się ta historia, trudno ją  odłożyć.  Historia Kate i Richarda opowiedziana jest w bardzo prosty, ale i fascynujący sposób. Jest to małżeństwo z problemami codziennymi, ale niecodziennym zakończeniem tych problemów. 

Autorka ciekawie ukazała i połączyła kilka wątków, a dzięki barwnemu i zrozumiałemu językowi książkę czyta się z przyjemnością. Jest to pozycja, z która nie chciałam się szybko rozstać, ale gdy tylko zaczęłam ją czytać to nie mogłam się od niej oderwać. Książka po raz pierwszy pojawiła się na rynku już w 2006 roku.


Stan zagrożenia polecam nie tylko miłośnikom kryminałów, thrillerów czy fanom Spindler, ale także czytelnikom, którzy szukają dobrej, wciągającej  książki. Styl pisania autorki na tyle mi się spodobał, że z wielką chęcią sięgnę po następne jej książki. A Was zachęcam do przeczytania tej oraz innych pozycji pani Spindler. 


Grazia, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa MIRA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz