tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 20 marca 2014

„Most do Terabithii”- Katherine Paterson - recenzja


Most do Terabithii - Katherine PatersonKatherine Paterson jest współczesną pisarką amerykańską. Studiowała w Chinach i w Stanach Zjednoczonych. Jest laureatką wielu nagród między innymi National Book Award, Newbery Medal. Jej powieści często opisują problemy, które są trudne i ważne dla młodego czytelnika.

“Most do Terabithii”
to powieść, która opowiada o wielkiej przyjaźni pomiędzy dziewczyną a chłopcem. Młodzieńcy, Jess i Leslie, poznali się w szkole. Leslie nowa dziewczyna, która dołączyła do klasy Jessa, jest poetką i miłośniczką książek. Kocha marzyć i używać swojej wyobraźni. Przyjaźń pomiędzy nimi kwitnie. Być może dlatego, że Leslie to nie tylko nowa dziewczyna w klasie, ale także nowa sąsiadka Jessa. Mimo, iż na początku nie układa im się za dobrze, to wkrótce potem dzieci nie mogą się bez siebie obyć.

Jess i Leslie stworzyli swoje sekretne miejsce spotkań - była nim Terabithia. Kraina, do której można się dostać jedynie za pomocą liny zawieszonej dawno temu na drzewie. Władcami Terabithii są Jess i Leslie. Bronią jej i walczą o nią. Pewnego dnia wydarza się coś strasznego, coś co zmienia na zawsze wszystko.

Książka pobudza do działania naszą wyobraźnię. Jest bardzo ciekawa i interesująca. Trzyma w napięciu. Momentami niestety smutna, łezka kręci się w oku. Bardzo miło było mi odkrywać tajemnice i sekrety Terabithii.

Książka spodoba się wszystkim miłośnikom fantasy, a także powieści o odwadze i walce o swoje miejsce na świecie. Pokazuje bowiem ona, że warto być sobą.

Czy Jess odnajdzie swoje miejsce w świecie?
Czy pogodzi się ze swoim losem?

Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w książce. Przeczytajcie koniecznie!

Polecam,
Astraja, 15 lat

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz