tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 18 marca 2014

"Pamiętnik nastolatki 7" - Beata Andrzejczuk - recenzja

Pamiętnik nastolatki 7 - Andrzejczuk BeataBeata Andrzejczuk jest polską pisarką oraz członkinią “Stowarzyszenia Pisarzy Polskich”. Sławę przyniosła jej seria “Pamiętników nastolatki”. Tym razem zrecenzuję dla Was siódmą już część.

Z wielkim żalem muszę stwierdzić, że to moja ostatnia recenzja ‘Pamiętnika nastolatki’, dlatego też musiałam wziąć książkę z recenzenckiej półeczki. Szkoda, że to ostatnia część, ponieważ przez te części bardzo ‘zaprzyjaźniłam’ się z Natką. Słyszałam, że  jest planowana kontynuacja poczynań Natki i Maksyma, ale tym razem, pisaniem pamiętnika zajmie się Julka - gimnazjalistka i kuzynka Natki - “Klub pamiętnika nastolatki” - tak będzie się nazywać nowa seria. Oczywiście nie mogę się jej doczekać!

Wakacje się skończyły - zaczyna się kolejny rok szkolny, tym razem 3 klasa liceum - ostania - bardzo trudna dla Natki - bo trzeba jakoś zdać maturę, wybrać dobry kierunek studiów, wszystko zaplanować. Na domiar złego coś zaczyna się psuć w związku Natki i Maksyma, brak zaufania, kłamstwa, oszustwa, rozstania i powroty, przez ten rok będzie tego naprawdę dużo. Aleksandra z Kamilą znów będą ingerowały w wspólne życie zakochanych, pojawi się wiele nowych konfliktów oraz wyjaśnią się te stare, Kamila za wszelką cenę będzie chciała odebrać Maksyma naszej bohaterce. Po raz kolejny w życiu Natki pojawia się Jeremi, któremu bardzo zależy na Natce i w głębi duszy cieszy się ze wszystkich niepowodzeń jakie pojawiają się w związku Natki. Nie chce jej o wszystkim powiedzieć, jak jest naprawdę, bo nie chce przestać się z nią przyjaźnić, a przez ten fakt ich relacje mogą się tylko pogorszyć.

Jak to się zakończy?
Maksym czy Jeremi?
Czy Natce mimo wielkiego stresu uda się dobrze napisać maturę i czy dostanie się na wymarzoną uczelnię?

Styl, którym pisane są wszystkie ‘pamiętniki’ jest bardzo młodzieżowy, dodatkowo lektura jest urozmaicona, różnym dodatkami takimi jak sms’y, rozmowy na facebook’u, czy też wpisy znajomych bohaterki na różnych portalach społecznościowych.

Lekturę wspaniale się czyta, mam nadzieję, że jeszcze nie jeden raz będę mogła spotkać się z tego typu książką. 
Chcę tę serię polecić wszystkim gimnazjalistkom, licealistkom i nie tylko, a ja już nie mogę się doczekać na kontynuację.

Jeszcze raz serdecznie polecam

Klaudii, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Domu Wydawniczego Rafael.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz