tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 3 marca 2014

"Wystrzałowa dziewiątka" - Janet Evanovich - recenzja

Wystrzałowa dziewiątka - Evanovich JanetJanet Evanovich słynie z serii powieści o Stephanie Plum. Kolejna, już dziewiąta część pod tytułem „Wystrzałowa dziewiątka” trafiła w moje ręce.

Stephanie Plum, nieustraszona (jak zawsze) łowczyni nagród, pracuje w firmie poręczycielskiej Vinceta Pluma. Jej zadaniem jest dostarczanie tzw. NS-ów, czyli łapanie złoczyńców, którzy po wpłaceniu kaucji nie stawili się w sądzie na czas.

Tym razem przyjdzie jej odnaleźć Singha, małego Hindusa, o którym słuch zaginął. Jego wiza niedługo straci ważność, a ten wyparował.

Na dodatek Steph nie tylko ściga, ale i jest ścigana - znajduje się na celowniku goździkowego zabójcy. W sumie nie byłoby to nic dziwnego znając naszą bohaterkę, ale tym razem, to psychopata, który uważa to wszystko za bardzo zabawną grę.

W towarzystwie niezastąpionej Luli „stale-na-diecie” oraz Connie „usta-zawsze-czerwone” wybiera się na wycieczkę do... Vegas – miejsca pełnego gier karcianych, automatów i sobowtórów Elvisa.

Morelli vs. Komandos. Pan Kochający vs. Pan Seksowny.

Wielkie zaskoczenie – w tej części nie wybuchnął żaden samochód. Ale Stephanie nadrobiła wszystko zmasakrowanymi ochroniarzami, którym wstrząsy mózgu i złamane nogi nie są już obce.

Jeden minus – za szybko się czyta! Polecam tę cudowną książkę zagorzałym fanom kryminałów i wszystkim, którym brak uśmiechu na twarzy. Już nie mogę się doczekać na myśl o kolejnej części. Obowiązkowo do przeczytania!


WeruSSia, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz