tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 28 kwietnia 2014

"Zagrożeni" - C. J. Daugherty - recenzja

C. J. Daugherty to była reporterka kryminalna, pisarka polityczna, dziennikarz śledczy, wcześniej pracowała dla wielu amerykańskich gazet między innymi Dallas Morning News. Daugherty urodziła się w USA, niemniej jednak mieszka w Wielkiej Brytanii tak długo, że uważa się za Brytyjkę. Wraz ze swoim mężem, reżyserem Jackiem Jewersem, jest znana z książek o Irlandii i Paryżu, których jest współautorką. Miała 22 lata, gdy po raz pierwszy zobaczyła martwe ciało. Pracowała wówczas jako reporter kryminalny. Powieść Wybrani, pierwsza część serii Nocna Szkoła, jest efektem fascynacji autorki naturą przestępców.

Zagrożeni - C.J. Daugherty„Zagrożeni” to trzecia część bestsellerowej sagi „Wybrani”. Zaraz po wydaniu książka stała się hitem wydawniczym, została przetłumaczona na 19 języków.

Allie po śmierci swojej najbliższej przyjaciółki Jo całkowicie się załamuje. Z nikim nie rozmawia. Próbuje uciec z Cimmerii, z niepowodzeniem. Ma świadomość, że nikomu nie może ufać. Ktoś w szkole jest szpiegiem, może to być nauczyciel, uczeń, ktokolwiek kto pracuje w szkole. Bohaterka chce się zemścić i zrobi wszystko, aby dojść do celu. Kiedy znajduje młodą bibliotekarkę Elloise z kluczem do pokoju dyrektorki, jest całkowicie zaskoczona, nie wierzy, że to może być ona, zawsze miła, życzliwa, pomocna. I dlatego, nie zgłasza tego od razu, lecz kiedy prawda wychodzi na światło dzienne nauczyciele Nocnej Szkoły zostawiają uczniów samych w szkole. Allie wraz ze swoimi przyjaciółmi, postanawia przeprowadzić własne śledztwo. I okazuje się, że… Nathaniel planuje wziąć wszystkie dzieci sprzymierzonych członków rady z Akademii.

Czy uda się uratować Cimmerię?

„Zagrożeni” to książka na jaką czekałam. Nie ma w niej żadnych wilkołaków, ani wampirów, a jednak jest w niej coś z tej tajemniczości. Bardzo zaciekawiła mnie postać Allie, na początku serii, w powieści „Wybrani” jest typową buntowniczką, chodzącą w glanach, farbującą włosy na jaskrawe kolory, uwielbiającą pisać po budynkach. Kiedy przychodzi do Cimmerii staje się grzeczną dziewczynką, próbującą dotrzymać kroku bogatym i inteligentnym uczniom. A w tej części odradza się w niej ta dzikość i żądza przygody i to właśnie w niej lubię.

Jeśli jeszcze nie macie tej pozycji w swoich domowych bibliotekach, koniecznie musicie uzupełnić tę lukę.


Lady Black, 13 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Otwarte.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz