tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 15 maja 2014

„Franciszek. Papież, który się uśmiecha” - Tornielli Andrea - recenzja

Franciszek. Papież, który się uśmiecha - Tornielli AndreaWielu ciekawych i niespotykanych informacji na temat Jorge Mario Bergoglio’a możemy dowiedzieć się z książki „Franciszek. Papież, który się uśmiecha”, gdzie opisanych jest mnóstwo niesłyszanych nigdzie wcześniej historii na temat obecnego papieża.

Franciszka znamy krótko, gdyż swoją posługę sprawuje dopiero nieco ponad rok. Jednak w tak krótkim czasie zdążył już zjednać sobie setki ludzi swoimi życzliwymi gestami, czy zainteresowaniem chorymi , cierpiącymi…

Ojciec Święty, mimo mnóstwa swoich codziennych obowiązków znajduje czas na czytanie listów, pisanie odpowiedzi na nie, a także wykonywanie osobistych telefonów. Wyobraź, więc sobie, że to do Ciebie dzwoni papież i przedstawia się „Tutaj Franciszek, mówmy sobie na Ty…” W taki właśnie sposób Ojciec Święty stara się pocieszać osoby, które piszą do niego listy przedstawiając mu swoją ciężką, bądź dobrą sytuację życiową, pragnąc podzielić się nią z papieżem. 

Książka  napisana przez Andrea Tornielli niesie pozytywne przesłanie, by się nie poddawać, nawet w trudnych sytuacjach i głęboko wierzyć w Boga.

KaeS, 18 lat


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz