tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 16 maja 2014

„Gdy budzi się dusza” - Cindy Woodsmall - recenzja

Gdy budzi się dusza - Cindy Woodsmall„Gdy budzi się dusza” to trzecia powieść Cindy Woodsmall poświęconej amiszom.

Po traumatycznych przeżyciach w przeszłości, Hannah w końcu odzyskuje spokój duszy i pozwala sobie na miłość.
Przeszłość jednak zaczyna dawać o sobie znać, kiedy to Hannah dowiaduje się o śmierci brata, swojego najlepszego niegdyś przyjaciela i postanawia odwiedzić Mathew w szpitalu, który także uległ poważnym poparzeniom w  wypadku.

Społeczność bardzo wrogo odnosi się do dziewczyny po tym jak opuściła swoje rodzinne miasto dwa lata temu. Zrobiła to jednak, ponieważ została zgwałcona i nikt nie chciał jej wierzyć, że nie była to jej wina.

Kiedy Hannah wróciła w swoje rodzinne strony okazało się, że jej siostra ma problemy psychiczne i zaczyna stwarzać zagrożenie dla innych ludzi „bawiąc” się zapałkami. Jedyną osobą, która była w stanie wywrzeć jakikolwiek wpływ na Sarah, to właśnie Hannah. Z tego powodu, młoda amiszka zostawiła na chwilę swoje dotychczasowe życie i postanowiła pomóc siostrze.

Gdyby tego było mało, w Hannah odezwały się tłumione przez lata uczucia do Paula. Jednak wybaczenie nie przyszło łatwo, gdyż raz zranione serce długo się goi. Poza tym dwudziestolatka była zaręczona z innym. Po jakimś czasie, tym dwojgu udało się jednak wyjaśnić wszystkie niedopowiedzenia z przeszłości, a nawet wybaczyć sobie nawzajem. Powrót Hannah w swoje rodzinne strony nie był łatwy dla nikogo. W dodatku wniósł spory zamęt w sercach niektórych osób. 

Jeśli chcesz więc dowiedzieć się kogo wybrała Hannah i jakie decyzje podjęła, gorąco polecam Ci tę książkę, gdyż znajdziesz w niej piękne przesłanie na temat wybaczania, a także lekcję, że trzeba rozprawiać się z „demonami” przeszłości. W innym przypadku nie będziesz mógł iść dalej, a przeszłość wciąż będzie dawać o sobie znać.

KaeS, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa WAM. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz