tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 21 maja 2014

"Gone. Niepokój" - Michael Grant - recenzja


Gone
"Gone - Zniknęli. Niepokój - faza pierwsza " jest to pierwsza część serii  Michaela Granta.

Co byście zrobili, jeżeli w jednej chwili znikają wszyscy powyżej piętnastego roku życia? Nie ma rodziców, starszego rodzeństwa, nauczycieli, lekarzy? 

Z takim problemem spotkali się główni bohaterowie powieści. Ta powieść kończy się na piętnastych urodzinach jednego z głównych bohaterów - Sam'a Tample. Chłopak staje się przywódcą, walczy z Caine'em i jego pomocnikami. Sam nie jest osamotniony w różnych trudnych wyborach jakie go czekają. Zawsze może liczyć na pomoc: swojej dziewczyny Astrid, która ma brata autystyka. Quinn'a, swojego najlepszego przyjaciela i nowych poznanych osób. 

Dzieciaki, mają ograniczone pole ruchu, a wyznacza je tajemnicza bariera, żeby tego było mało, niektóre z osób mieszkające w ETAP-ie (Ekstremalne Terytorium Alei Promieniotwórczej, jest to nazwa, którą wymyślił jeden z dzieciaków, na nazwanie tego dziwnego świata.) posiadają moc.

Czy dzieci sobie poradzą?
Czy ktoś okaże się zdrajcą?
Czy Sam i Caine przeżyją wielką piętnastkę ?

Książka jest bardzo wciągająca i szybko się ją czyta.  Posiada intrygujące wątki, najbardziej zaciekawiła mnie "ciemność", która zostanie wyjaśniona w dalszych fazach.


Serdecznie polecam
~Werwik, 14 latWydawnictwo Jaguar wydało tę świetną książkę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz