tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 maja 2014

„Intruz” - Stephenie Meyer – recenzjaStephenie Meyer jest absolwentką literatury angielskiej na Brigham Young University. Jest autorką niesamowicie popularnej sagi „Zmierzch”, która ma miliony fanów na całym świecie. „Intruz” to książka napisana z myślą o dorosłych, lecz zaciekawi każdego.

Intruz - Stephenie Meyer
„Intruz” jest powieścią fantastyczną, która opowiada o Ziemi opanowanej przez obce istoty, które wszczepia się do ciała człowieka. Dusza przejmuje swojego żywiciela i żyje w jego ciele.


Główną bohaterką jest Melanie, która jest jednym z nielicznych ludzi. Razem z bratem ukrywają się. Spotykają Jareda, w którym ona się zakochuje. Jednak pewnego dnia dziewczyna zostaje złapana przez Łowczynię. Do jej ciała zostaje wstawiona dusza Wagabundy mająca na celu zdobycie wszystkich informacji o innych rebeliantach. Melanie tworzy jednak mur w swoim umyśle. Wagabunda odczuwa różne emocje związane z dawnym życiem Melanie. W końcu obie kobiety zaprzyjaźniają się i idą na poszukiwania ukochanego mężczyzny.

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Autorka bardzo dobrze przedstawiła życie wroga na naszej planecie. Powieść niesamowicie mi się podobała, ponieważ lubię książki, w których cały czas coś się dzieje. Poza tym jest to historia o potędze miłości, więc czyta się ją z dużymi emocjami.

„Intruza” polecam wszystkim, nie tylko dorosłym, dla których ta książka została napisana, ale także nastolatkom.
                                                                              
                
  Polecam.
 Lampart, 15 latZa ciekawą historię dziękuję Wydawnictwu Dolnośląskiemu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz