tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 maja 2014

"Pierwsza dama" - David Baldacci - recenzja


Pierwsza dama - Baldacci DavidJednym z lepszych kryminałów jakie ostatnio czytałam jest „Pierwsza dama” Davida Baldacci’ego, pisarza i prawnika urodzonego w Richmond w 1960 roku.

Większość książek sensacyjnych skupia się na jednym wątku akcji. Tutaj jest inaczej. Jej główni bohaterowie to byli agenci Secret Service: Sean King i Michelle Maxwell, którzy obecnie pracują jako prywatni detektywi. Na prośbę pierwszej damy i przyjaciółki Seana, Jane Cox, równolegle do FBI prowadzą oni śledztwo w sprawie porwania dwunastoletniej bratanicy żony prezydenta. Podczas śledztwa wychodzi na jaw głęboko skrywana tajemnica pierwszej damy. Jednocześnie ktoś morduje matkę Michelle, a głównym podejrzanym okazuje się być jej ojciec - były policjant.

Wciągająca akcja, tragedie rodzinne i prowadzone śledztwo, to dosłownie mieszanka wybuchowa. Dawno nie czytałam tak świetnie napisanego kryminału. Obok Cobena jest to mój ulubiony autor powieści sensacyjnych i naprawdę gorąco go Wam polecam. Książka świetnie ukazuje jak dużo może ujść bezkarnie ludziom, którzy mają władzę i pieniądze. Jednak „ponura przeszłość wystawia rachunek wielkim tego świata”.     

Książka z serii Fabryka Sensacji ukazała się nakładem wydawnictwa Buchmann.


                                                                                     Sunny Girl, 17 lat 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz