tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 maja 2014

"Tunele. Otchłań" - Roderick Gordon, Brian Williams - recenzja


Wyobraź sobie, że spadasz ciemnym tunelem w głąb Ziemi. Nie wiesz, czy kiedykolwiek się zatrzymasz, czujesz się, jak w chorej parodii „Alicji z Krainy Czarów”. Twój lot kończy się niespodziewanie, spadasz na coś cuchnącego i tracisz przytomność. 

Tunele. Otchłań (okładka twarda)Budzisz się w połowie zanurzony w czymś przypominającym kapelusz gigantycznego grzyba. Nie możesz się poruszać, bo utkwiłeś w pseudogrzybie. Boli cię całe ciało. Nie wiesz, gdzie są twoi przyjaciele, nie masz nawet pewności, czy przeżyli upadek. Ciemność wokół ciebie rozprasza tylko mdłe światło twojej latarki, a ty nie masz pojęcia, co robić dalej. 

Tak zaczyna się trzecia część popularnego cyklu fantasy „Tunele” pod tytułem „Otchłań”. Will wraz z ojcem, Chesterem i Elliott kontynuują swoją wędrówkę w głąb ziemi. Na swojej drodze, jak zwykle, spotkają wielu barwnych bohaterów.

Czy wewnątrz Ziemi może się znajdować drugie Słońce i cywilizacja podobna do naszej? 

Czy Willowi uda się pokonać bliźniaczki Styksów? 
Kto wróci na powierzchnię, a kto postanowi zejść jeszcze dalej?

 Przekonaj się!

Cykl „Tunele” został napisany przez Rodericka Gordona i Briana Williamsa, którzy ponownie pokazują, że ich wyobraźnia nie ma granic. Książka „Tunele. Otchłań” jest napisana bardzo bogatym językiem, czyta się ją łatwo i z przyjemnością. Książka będzie odpowiadać zarówno młodszym jak i trochę starszym czytelnikom. Każdy z pewnością znajdzie coś dla siebie. 

Kiedy sięgałam po pierwszą część cyklu „Tunele”, byłam nastawiona raczej sceptycznie. Oczekiwałam bardziej niestrawnej kopii „Harry’ego Pottera”, niż epickiej opowieści o przyjaźni i człowieczeństwie. Cóż. Każdy może się pomylić, prawda?
- Mimbla, 15 lat


Wydawnictwu Wilga dziękuję za wydanie tej rewelacyjnej powieści.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz