tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 27 maja 2014

"Słoneczny zakątek" - Debbie Macomber - recenzjaDebbie Macomber - jedna z najpopularniejszych amerykańskich autorek powieści dla pań, ma w swoim dorobku ponad pięćdziesiąt książek sprzedanych na całym świecie. Najbardziej znane powieści pisarki to m.in. „Żona z ogłoszenia”, „ Pewnego dnia”, „Wszystko albo nic”. Za swoją twórczość otrzymała wiele nagród.


„Słoneczny zakątek” to obyczajowa powieść mówiąca o mieszkańcach miasteczka Cedar Cove, znajdującego się w pobliżu Seattle. Książka opowiada o wielu bohaterach, ich codziennym życiu i problemach, oraz o tym jak sobie z nimi radzą. Macomber w swojej książce ukazuje zróżnicowaną społeczność pięknego miasta. W lekturze opisane są ważne wartości, takie jak przyjaźń czy miłość. Mimo, iż niektórym osobom nie układa się dobrze, a w miasteczku trudno zostać anonimowym, każdy może liczyć na nawet najmniejszą pomoc. 

Jeden z wątków opowiada o miłość fryzjerki i geniusza szachowego, których uczucia nie może nikt zrozumieć jednakże oni pokażą, że ich związek jest silny.

Książka ta bardzo przypadła mi do gustu. Autorka stworzyła interesującą opowieść dotyczącą mieszkańców miasteczka i wykreowała cudowny i malowniczy świat. Różnorodność postaci w tym wypadku mi nie przeszkadzała. W książce ukazane są głównie problemy miłosne, w niektórych fragmentach lektury można się szczerze pośmiać. Jednak istnieją dramatyczne chwile, które przeżywamy razem z bohaterami. 

Polecam tę książkę fanom takich lekkich przyjemnych i sympatycznych książek, które jednak wnoszą coś więcej.

Kamila, 15 lat


Za możliwość przeczytania tej ciekawej książki dziękuję Wydawnictwu Harlequin

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz