tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 11 czerwca 2014

„Klub Karmy” - Jessica Brody - recenzja

Klub KarmySięgając po tę książkę, byłam pewna, że będzie to kolejna nieciekawa opowieść o nastolatkach i ich przyziemnych problemach. Książka okazała się jednak ciekawa i wciągająca coraz bardziej i bardziej w miarę czytania. 

Gdy główna bohaterka - Madison przyłapuje swojego chłopaka na zdradzie, jest zdruzgotana, jej świat przewrócił się do góry nogami. Koniec końców postanawia odzyskać równowagę i kontrolę nad swoim życiem. W tym celu razem z dwiema przyjaciółkami zakłada Klub Karmy, dzięki któremu mogłyby odpłacić chłopakom, którzy je porzucili. Sam pomysł wydał mi się nudny, oklepany, ale gdy akcja rozwinęła się, a działalność Klubu zaczęła odbijać się w życiu bohaterek w niezbyt pozytywnym aspekcie, doszłam do wniosku, że tę historię można uznać za interesującą. W końcu Madison musiała przyznać się przed sobą do błędów oraz do tego, że kto próbuje dostosować równowagę wszechświata do własnej osoby zostanie ukarany przez Karmę – która dobrem odpłaca za dobro a złem za zło. 

Książka napisana jest prostym językiem, treść choć początkowo może wydać się schematyczna z czasem wciąga. Dzięki umieszczeniu wydarzeń w świecie młodzieży łatwo się ją czyta.  Nie zachęca ona do głębokiej refleksji nad własnym życiem, ale to pozycja godna polecenia, zwłaszcza na zbliżające się wakacje!


                                                                                                                                                    NiecnyOm, 16 lat 


Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Fabryka Słów.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz