tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 16 czerwca 2014

„Ostatnie dni dyktatorów” - Diane Ducret, Emmanuel Hecht - recenzja

Ostatnie dni dyktatorów - Diane DucretHitler, Stalin, Mussolini, Tito - to tylko kilka z długiej listy nazwisk dyktatorów, którzy przewinęli się przez ostatni wiek. Ale jak kończyli? W pełni chwały, czule żegnani przez swoich wiernych poddanych, a może niczym szczury, na bruku bez życzliwej duszy u boku?

„Ostatnie dni dyktatorów” oto książka opowiadająca o końcu totalitarnych władców XX i XXI wieku. Opowiada, w jakich okolicznościach, gdzie i kiedy swoje żywoty zakończyli, Kim Dzong Il., Franco, Husajn i wielu innych.

Autorzy posiłkowali się wszelkiego rodzaju biografiami, artykułami czy innymi źródłami wiadomości na temat życia prywatnego tyranów.

Krótkie biografie są pisane niezwykle ciekawym językiem, wprost nie można się od nich oderwać. Łatwe, czytelnie porównania, nieprzekoloryzowane opisy i przede wszystkim nieprzeładowanie tekstu niepotrzebnymi informacjami, sprawiają, że „Ostatnie dni dyktatorów” są niezwykle ciekawą lekturą, nawet dla laików historycznych. Jej prostota zamienia przeszłość w świetną powieść detektywistyczno-kryminalną.

Serdecznie polecam wszystkim, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o przeszłości świata i nie tylko.


Dydelf, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz