tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 22 września 2014

,,Inicjały zbrodni. Agatha Christie’’ – Sophie Hannah - recenzja

HERCULES POIROT.
LEGENDARNY DETEKTYW.
ODSZEDŁ 40 LAT TEMU.
TERAZ POWRACA.
W ,,INICJAŁACH ZBRODNI’’


Okładka książki Inicjały zbrodni. Agatha ChristieHercules Poirot powraca wraz z nową, porywającą historią, której akcja osadzona jest w Londynie, w latach dwudziestych.

Belg w kawiarni Pleasant’s poznaje tajemniczą kobietę – Jennie. Poirot nie jest przygotowany na to, co ma usłyszeć.
Jennie mówi Herculesowi, że zostanie zamordowana. Błaga detektywa, by nie szukał mordercy. Chwilę później znika. Tego wieczoru, Poirot dowiaduje się o zamordowaniu trzech hotelowych gości. Są to dwie kobiety i jeden mężczyzna. Kim oni są? Co ma z nimi wspólnego Jennie? I czy morderca szykuje się do zabicia kolejnej osoby?
Tylko Hercules Poirot jest w stanie rozwiązać zagadkę tej zbrodni.

,,Inicjały zbrodni’’ to naprawdę dobra książka. Sophie Hannah udało się oddać klimat typowej ,,christinowskiej’’ powieści. Jest zbrodnia, skomplikowana zagadka i oczywiście, niezrównany mały Belg, czuwający nad wszystkim. Ma również swojego pomocnika: Edwarda Catchpool’a, którego wysyła do pracy w terenie.

Przez około 3/4 książki wszystko układa się logicznie, zagadka się rozwija. Jednak sama końcówka autorce średnio się udała. Niezbyt udało mi się zrozumieć, o co dokładnie chodziło Sophie Hannah, jak miało wyglądać rozwiązanie tej tajemnicy. Wszystko się pogmatwało na samym końcu, stając się niezrozumiałym dla czytelnika.

Jaka więc jest moja ogólna ocena książki? Czy mogę ją polecić? Odpowiedź brzmi: tak. Dla fanów Agaty Christie to obowiązkowa pozycja. Uważam też, że w Sophie Hannah tkwi ogromny potencjał i momencie, w którym skoryguje ona swoje błędy, popełnione w pierwszej książce. No cóż, nie będę już miała nic do zarzucenia tej angielskiej pisarce, która od dzieciństwa zaczytywała się w kryminałach autorstwa Agaty Christie.

Tak więc zachęcam do przeczytania i podzielenia się z innymi opinią o ,,Inicjałach zbrodni’’!Katia, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz