tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 9 września 2014

" Karuzela uczuć" - Jodi Picoult - recenzja

Jodi Picoult to amerykańska autorka wielu bestsellerów. W 2003 roku otrzymała nagrodę New England Book za całokształt twórczość. Jej autorką kilkunastu książek, na których podstawie nakręcono ich filmowe adaptacje. Na podstawie Karuzeli uczuć powstał w 2002 roku film telewizyjny (polski tytuł: W imię miłości).

Karuzela uczuć - Jodi PicoultChris Harte oraz Emilii Gold czuli się jak rodzeństwo. Od niemowlęcia spędzali ze sobą dużo czasu. Ich rodziny były ze sobą bardzo blisko. Gdy zostali parą, każdy się cieszył i w duchu wierzył, że po prostu są stworzeni dla siebie. Lecz pewnego dnia wydarzyła się wielka tragedia. Emili zginęła od strzału w głowę, a Chris stał się głównym podejrzanym.

Jak dalej się potoczy historia Chrisa oskarżonego o morderstwo pierwszego stopnia, któremu grozi dożywocie?
Czy to on zabił Emilii?
Czy ta miłość, którą każdy uważał za idealną, naprawdę taka była?

Żeby się tego dowiedzieć musisz sięgnąć po tę książkę. Jodi Picoult porusza bardzo trudny temat, ale robi to subtelnie i bardzo ciekawie. Miłość dwojga nastolatków, którzy nie widzą poza sobą świata, jak się dowiemy czytając Karuzelę uczuć zostawała wystawiana na wiele prób. Teraz na dwie rodziny spada wstrząsająca wiadomość, że ich idealne dzieci chciały popełnić samobójstwo. Lecz to tylko Emilii zginęła, a Chris trafia do szpitala.

Wiele razy, gdy czytałam tę książkę wzruszyłam się, ale i wiele razy mną wstrząsnęło. Historia Chrisa i Emilii jest poruszająca i opowiedziana bardzo realnie. Przez całą książkę przewijają się tajemnice, trudne decyzje, które mogą przesądzić o dalszym życiu bohaterów. Wszystko rozwiązuje się na sali sądowej. Wtedy dopiero mogłam zrozumieć postępowanie bohaterów. Musze przyznać, że książka zmusza do przemyśleń nad naszym życiem, nad miłością i nad decyzjami, które podejmowane mogą zaważyć na naszym dalszym życiu. Nie jest to na pewno lekka historia, ale gdy wzięłam ją do ręki przyznam, że nie mogłam jej odłożyć i rozstać się wcześniej z bohaterami niż na ostatniej stronie.


Gorąco polecam, tę jak inne książki Jodi Picoult. Na pewno przez długi czas po ich przeczytaniu nie pozwolą o sobie zapomnieć.

Grazia, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz