tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

piątek, 12 września 2014

"Laura" - J.K. Johansson - recenzja

J.K. Johansson - to jedno z najbardziej pożądanych nazwisk skandynawskich autorów kryminałów. Tak naprawdę jest to pseudonim, za którym ukrywa się kilku pisarzy.

Laura - Johansson J. K.Na jednej z wakacyjnych imprez ginie Laura Anderson. Od początku roku szkolnego cała szkoła żyje tylko tym wydarzeniem. Nie jest to dobry czas dla Mii, dawnej policjantki, która zaczęła pracę w tej właśnie szkole jako psycholog. Dla niej zaginięcie Laury jest na tyle bolesne, że przypomina jej tajemnicze zniknięcie przed wieloma laty jej siostry Venli, która do tej pory się nie odnalazła.

Okazuje się, że miasteczko Palokaski skrywa wiele mrocznych tajemnic, a słodka i grzeczna Laura, nie była taka idealna jak się wszystkim wydawało. Mia mimo, że nie pracuje już w policji włącza się w sprawę i za wszelką cenę chce ją rozwikłać. W dodatku okazuje się, że w zaginięcie Laury może być zamieszany brat Mii.

Laura to pierwszy tom trylogii kryminalnej „Miasteczko Palokaski”. Kolejne tomy Noora i Venla ukażą się niebawem w Wydawnictwie Literackim.


Laura to prawdziwy, mroczny, pełen sekretów skandynawski kryminał. Akcja wciąga od pierwszej do ostatniej strony. Nagłe i nieoczekiwane, a także zaskakujące zwroty akcji, zachęcają czytelnika do dalszego zagłębiania się w lekturę. Żadne wydarzenie nie dzieje się bez celu. Sama już nie mogę się doczekać następnej części, gdyż czytając żyje tą historią. Na pewno nikt nie odłoży tej powieści, dopóki nie pozna zakończenia. Dodatkowo, według mnie, okładka jest przykuwająca wzrok, a także intrygująca. Idealne mroczna historia, porównywana do Miasteczka Twin Peaks. 

Serdecznie polecam ją każdemu, szczególnie na ten kończący się czas lata.

Grazia, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Literackiego.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz