tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 10 września 2014

"Pas Deltory: Wyspa Iluzji" - Emily Rodda - recenzja

Pas Deltory. Wyspa Iluzji - Rodda Emily
Deltora jest już wyzwolona spod panowania okrutnego Władcy Mroku. Lief - młody król wstąpił na tron wyniszczonej panowaniem tyrana krainy. Jednak uciekający na swe Mroczne Ziemie władca zabrał ze sobą tysiące jeńców. Poddani nowego króla domagają się wypraw wojennych, by ocalić pojmanych. Jednak Lief wie, że jedyną skuteczna bronią przeciwko tyranowi jest legendarna Pirrańska Piszczałka, rozdzielona pomiędzy rody Plume, Auron i Keras. 

            
Młody król razem ze swymi przyjaciółmi, Bardą i Jasmine wyruszają by odnaleźć jedyną nadzieję na ratunek ludu Deltory. Do tej pory udało im się zdobyć ustnik piszczałki, który ród Plume podarował im w wyrazach wdzięczności za pokonanie strasznego Mrokena. 

            

Wyspa Iluzji to 10 tom cyklu Pas Deltory, który został przetłumaczony na 29 języków. Autorka ma na swoim koncie już ponad 50 książek i bywa porównywana do J. K. Rowling, którą każdy z nas kojarzy.
            
Nie tylko ten tom, ale i cała seria przenosi nas w magiczny świat pełen legend i tajemnic,  pradawnych mocy i magii.            Uwaga! Jeśli przeczytasz tę książkę, na pewno będziesz chciał poznać następny tom Pasa DeltoryBrisbaine Metropolitan. To pewne.Iguana, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz