tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 15 września 2014

"Podła dzielnica" - Nelly Tucker - recenzja

Podła dzielnica - Neely Tucker "Podła dzielnica" to genialny kryminał napisany przez dziennikarza Neely`ego Tuckera.

    W jednej z biednych dzielnic Waszyngtonu ginie młoda dziewczyna. Zamordowana to córka sędziego federalnego. Zabójcy zostają szybko ujęci - są nimi trzej czarni chłopcy. Sprawa ucichłaby, gdyby nie pewien dziennikarz Sully Carter. Nie wierzy w winę trzech nastolatków, a morderstwo dziewczyny łączy z wcześniejszą sprawą, śmiercią klubowej tancerki. Czy w Waszyngtonie działa seryjny morderca? To pytanie na razie pozostaje bez odpowiedzi.

     Kryminał mocno trzyma w napięciu, a akcja jest wartka i szybka. Ogromny plus to świetnie przemyślana intryga. Poza tym wszyscy bohaterowie są wyraziści, złożeni i przemyślani. Ma się wrażenie, że to postacie z krwi i kości, istniejące naprawdę a nie tylko w wyobraźni autora. Sully to dziennikarz z bogatą przeszłością, udział w wojnie i rodzinna tragedia sprawiły, że obecnie nadużywa alkoholu. 

Strasznie polubiłam tego bohatera. Jest inteligentny, ma umysł analityka i potrafi świetnie kombinować. Chociaż na co dzień miły i spokojny umie zaleźć za skórę, gdy ktoś go zdenerwuje. Czytając jego ironiczne i cięte riposty, uśmiałam się do łez. Uwielbiam takie postacie! Stworzenie kogoś takiego, jak Sully Carter  jest więc kolejnym plusem tej książki. Autor sprawił, ze miejsce akcji jest bardzo wiarygodne. Opisy sprawiają, że na chwilę przenosimy się do wyjętej spod prawa, biednej, przestępczej dzielnicy Waszyngtonu. Miło jest oderwać się od nudnej, codziennej rzeczywistości. Ostatni plus to niezwykle zaskakujące zakończenie.

     Polecam tę książkę wszystkim wielbicielom tego gatunku. To świetny, trzymający w napięciu kryminał, którego czytanie jest samą przyjemnością :)
       


                                                                             Cavallo, lat 15

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz