tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 29 września 2014

"Skrzynia piratów" - Liliana Fabisińska - recenzja

Skrzynia piratówRóża i Benek są załamani, kiedy ich tata (owdowiały naukowiec, z obsesją na punkcie Stefana Żeromskiego) oznajmia im, że wyprowadzają się z Warszawy, aby zamieszkać na Helu, czyli według rodzeństwa na końcu świata i kompletnym odludziu. 

Nie będą chodzić do szkoły a edukację ma im zapewnić dziadek. W dodatku, kiedy tam przybywają (ich ojciec miał dojechać później), rozpętuje się burza i półwysep zmienia się w wyspę. Róża zaczyna słyszeć dzwony, których nie słyszy nikt poza nią. Rodzeństwo w czasie spaceru poznaje ekscentryczną Damrokę i podczas wyprawy łódką wpadają w wir, który przenosi ich na Hel, zatopiony 400 lat temu! Gdyby jeszcze tego było mało, to zaczyna ich gonić pirat. Benek zaczyna doświadczać dwuznacznych uczuć wobec nowej koleżanki.

Autorka książki, Liliana Fabisińska, znana jest głównie z książek dla małych dzieci, jednak Skrzynia Piratów spodoba się również osobom nieco starszym! Pisarka osadziła bohaterów w, jak twierdzi, swoim ukochanym miejscu na Ziemi i podczas czytania, czuje się, że pisanie tej książki było dla autorki zabawą i rozrywką, że popuściła wodze fantazji. Książka jest przyjemna i wciągająca. Odczuwa się silny wpływ helskich legend. Może książce brakuje silnego finału, bo jest ona mimo wielu wydarzeń dość mało emocjonująca, mimo to polecam ją, bo czyta się ją naprawdę przyjemnie.


Sheri, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz