tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

czwartek, 18 września 2014

„W złym towarzystwie” - Georgia Durante - recenzja

W złym towarzystwie - Georgia DuranteGeorgia zawsze była śliczna. Nic więc dziwnego, że jako nastolatka została modelką, a jej kariera błyskawicznie się rozwinęła. W wieku osiemnastu lat została „Wakacyjną Dziewczyną Kodaka” 1969 roku, a plakaty z jej wizerunkiem pojawiły się na ulicach miast Europy i Stanów Zjednoczonych.

Georgia przyciągała spojrzenia i zainteresowanie mężczyzn, jednakże życie uczuciowe nie układało się bezproblemowo. Pierwszy mąż - Tom był nudziarzem, ograniczającym rozwój przebojowej osobowości dziewczyny, szczególnie po urodzeniu się ich córki Toni. Dlatego też Georgia poślubiła Joe’a. Niestety małżeństwo z człowiekiem współpracującym z mafią okazało się być pułapką.

„W złym towarzystwie” to przejmująca autobiografia dziewczyny, która musiała wyrwać się z toksycznego związku, zawalczyć o swoją godność i odzyskać równowagę ducha. Georgia przeżyła w swoim życiu zarówno wspaniałe wzloty jak i upadki, których wspomnienia wnikliwie zrelacjonowała w swojej książce. Jest to powieść o heroicznej walce o siebie, przezwyciężaniu własnych lęków, pokonywaniu przeciwności w drodze do spokojnego życia. Historia Georgii uczy, że człowiek może uporać się z każdą przeszkodą i otrząsnąć się z każdej traumy dzięki swojej determinacji, inteligencji i ambicji.

Wciągająca, znakomicie napisana powieść, która poruszy Wasze serca.  Co ważne w biografii, wydarzenia zostały ułożone chronologicznie. 589 stron przeszywających emocji, skłaniających do myślenia. Autorka doskonale zrealizowała cel przedstawienia własnych przeżyć urzekająco i pouczająco. Czytelniku, jeśli masz życiowy problem, zmagasz się z przeszłością lub czujesz, że Twój związek to kompletna porażka – powinieneś sięgnąć po powieść Georgii Durante. Jestem pewna, że ta książka doda Ci siły i odwagi do wprowadzenia radykalnych zmian w swoim życiu, podejmowania ryzyka walki o swoją wolność. Szczególnie polecam dojrzałym kobietom - każda z was znajdzie tu coś dla siebie.

Za głębokie wzruszenia dziękuję wydawnictwu Znak.Tania, 18 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz