tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 10 września 2014

"Zwierzątka w potrzebie” - Holly Webb - recenzja

Magic Molly. Zwierzątka w potrzebieJeśli kochasz zwierzęta, pokochasz też pełen magii świat małej Molly

Niesamowita, porywająca powieść dla małych wielbicieli zwierząt i magicznych przygód. Książka napisana przez Holly Webb pt.:"Zwierzątka w potrzebie” opowiada o trzech przygodach Molly, magicznej dziewczynki. Pomaga ona trzem czarodziejskim zwierzątkom.

W tej powieści przedstawione są trzy historie, o trzech różnych zwierzętach. 

Pierwsza opowiada o kucyku przyjaciółki Molly - Alice, który okazuje się jednak być jednorożcem Sopelkiem. Został on porwany i sprzedany mamie Alice, która chce by jej córka na nim ćwiczyła swoje zdolności jeździeckie. Jednak Molly stara się by pomóc mu wrócić do domu.

Druga historia opowiada natomiast o nieśmiałym prosiaczku Myszorku, którego Molly spotyka podczas wycieczki na farmę. Opiekunowie chcą go sprzedać, gdyż uważają, że nie ma w nim żadnej atrakcji dla zwiedzających. Dzieczynka stara się zaradzić na niesamowitą nieśmiałość Myszorka.

W trzeciej pokazana jest troska kaczki Lucy, której zginęło jajko. Molly podczas zabawy w poszukiwanie jajek, pomaga Lucy znaleźć jej dziecko. Niestety spotyka przy tym niejedne trudności, ale dziewczynka nie zniechęca się.

Jeśli chcesz dowiedzieć się jakie zakończenie miały te wszystkie historie, to koniecznie przeczytaj tę książkę.

Bardzo śmieszna i ciekawa książeczka, duże litery sprawiają, że szybko się ją czyta. Niestety można powiedzieć, że jestem już na nią troszkę za duża, ale to nic. Szczerze polecam ją każdemu i małemu, i dużemu wielbicielowi zwierząt.

Polecam

Monia, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz