tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 10 września 2014

"Dziewczyny i chłopaki 2" - Sławomir Hanak - recenzja

    "Dziewczyny i chłopaki 2" - to sympatyczna powieść obyczajowa napisana przez Sławomira Hanaka dla dzieci w przedziale wiekowym mniej więcej od ośmiu do dwunastu lat.

Dziewczyny i chłopaki 2. Właściwe podkreślić - Hanak Sławomir    Książka opowiada o czwartoklasistach, którzy nie przestają ze sobą walczyć. Dziewczynom przewodniczy Martyna, a chłopakom Smalec. Ciągle robią sobie psikusy, a pojedynki słowne to już codzienność. W tym roku dodatkowo dużo się dzieje. Wycieczka do Krakowa i Wieliczki, mikołajki oraz zbliżająca się spartakiada to okazja do nowych zabaw i kawałów.

    "Dziewczyny i chłopaki 2" to bardzo fajna książeczka. Myślę, że wszystkie dzieci, które ją przeczytają będą odczuwały dużo radości z tego powodu. Przepełniona jest humorem i zabawnymi sytuacjami. Dodatkowo na każdej stronie znajduje się kilka rysunków związanych z akcją. To ciekawy i oryginalny pomysł. Powieść pisana jest w narracji pierwszoosobowej prowadzonej raz przez Martynę, a raz przez Smalca. To też plus, ponieważ te same wydarzenia możemy poznawać z perspektywy dwóch szkolnych wrogów.

     Zachęcam wszystkie dzieci do przeczytania tej książki. Jest bardzo sympatyczna i ciekawa, a zawarty w niej humor to dodatkowy plus.

Cavallo, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Skrzat.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz