tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 10 września 2014

„Malownicze. Wymarzony czas” - Magdalena Kordel - recenzja

Magdalena Kordel jest autorką, m.in. bestsellerowych powieści „Uroczysko" i "Sezon na cuda”. Pisać zaczęła, by poradzić sobie z trudną przeszłością, ale szybko okazało się, że jej książki stały się balsamem dla duszy tysięcy czytelników.
Uwielbia podróżować, czytać i gotować. Razem z mężem i dwójką dzieci mieszka w Otwocku i kiedy tylko może ucieka w Sudety, bo marzy się jej dom gdzieś wysoko w górach. Wie, jak ważne są marzenia, dlatego pomaga spełniać je innym. Dzięki jej blogowi „Za górami za lasami” początkujący pisarze mają szansę wydać książkę. Autorka pracuje nad kolejną częścią z serii „Malownicze”.

Malownicze. Wymarzony czas - Magdalena Kordel„Wymarzony czas” to już drugi tom tej fenomenalnej serii opowiadającej o życiu Madeleine i jej rodziny w niewielkim i urokliwym miasteczku w Sudetach o nazwie Malownicze.

Marta przeżyła prawdziwy koszmar ze swoim eksmężem, który bił ją i jej córkę Zosię. Na szczęście dostał on zakaz zbliżania się do swojej byłej rodziny. Wszystko skończyłoby się dobrze, ale nagle... Ksawery wraca. A wraz z nim wraca strach i obłęd z minionych dni. Przerażona ucieka ze swojego domu i udaje się do swojej ostatniej deski ratunku - Madeleine.

W życiu Magdy nastał czas zmian. Kobieta stara się o adopcję dwóch sióstr -  Ani i małej Marcysi, które doznały już wielu cierpień, jej relacja z Michałem zacieśnia się coraz mocniej, ale gdy dawna przyjaciółka ze studiów nagle odwiedza ją wraz z córeczką i psem i prosi o gościnę, zaczyna mieć pewne obawy.

W międzyczasie los przysporzy Madeleine wielu problemów – ktoś napisze na nią parszywy donos, by nie mogła zaopiekować się dziewczynkami, Michał zaczyna się od niej oddalać, a co gorsza biedna Krysia również dostanie powody do pieczenia tradycyjnych „kłopotków”. Bo kiedy do Malowniczego przyjeżdża jej była miłość, ojciec Julki, właścicielce herbaciarni ciężko znów nie zapałać uczuciem do tego mężczyzny.

Jeśli jesteście ciekawi, jak tym razem potoczą się losy uroczej właścicielki domku w Malowniczem i jej najbliższych, koniecznie przeczytajcie tę powieść! Zachęcam gorąco do zapoznania się z kontynuacją „Wymarzonego domu”, a tym, którzy jeszcze nie znają Madeleine, polecam przeczytać oba tomy, dacie sobie radę z nimi przez te ostatnie dni lata!


3sorrow, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.

1 komentarz:

  1. Cudownie się odpoczywa przy tej powieści :). Ja też polecam

    OdpowiedzUsuń