tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

środa, 12 listopada 2014

"Zbieg okoliczności" - Katarzyna Pisarzewska - recenzja

Okładka książki Zbieg okolicznościKatarzyna Pisarzewska – pisarka, scenarzystka i autorka dialogów do filmów.

W spokojnej wsi w Gosztowie doszło do zabójstwa dwóch osób: młodej kobiety i nastolatka. Z pozoru nic nie mogło łączyć tych dwojga, ale jak się później okazało jedno morderstwo pociągnęło  za sobą następne.  Sprawą tych zbrodni zajął się komisarz Maciej Buras.

Prowadził on spokojne życie wraz z młodą żoną -Anitą, ale kiedy okazało się, że nie mogą mieć dzieci ich relacje się zmieniły. Przyczyną tych napięć była również burzliwa przeszłość Maćka, w której odegrały niemałe, ale zupełnie inne role - Maria i Iza. Jedna była przez jakiś czas kochanką, a druga pomogła mu wyjść z „dołka” po rozstaniu.

Maria - cioteczna siostra Maćka także policjantka prowadzi samotne życie, w którym cały czas kłóci się z matką. W końcu jednak, gdy wychodzi na wierzch krzywda jakiej doznała młoda pani komisarz, stosunek surowej matki zmienia się.

Cała rodzinka ma wiele tajemnic, które wychodzą na światło dzienne i zmieniają bieg życia wielu osób. Podobnie dzieje się w całej wsi, gdzie w końcu udaje się wspólnie Marii i Maćkowi rozwiązać sprawy morderstw, a przy okazji ujawnić „brudne życie” niektórych sąsiadów zamieszanych w zabójstwa.

Gorąco polecam „Zbieg okoliczności” wszystkim tym, którzy nie lubią banalnych opowiastek, ale wolą życiowe historie mogące się zdarzyć w prawdziwym życiu.
Powieść czyta się bardzo przyjemnie, lekko i niestety szybko.


                                            KaeS, 17 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Prószyński i S-ka. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz