tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 8 grudnia 2014

"Basia i narty" - Zofia Stanecka - recenzja

Basia i narty - Zofia StaneckaPierwszy raz mam okazję recenzować książkę dla najmłodszych czytelników. Będzie to lektura pt. “Basia i narty”. Autorką przygód dziewczynki jest pani Zofia Stanecka, a książkę ślicznymi obrazkami upiększyła pani Marianna Oklejak.

Tym razem Basia przygotowuje się do wyjazdu na ferie zimowe, podczas których ma zacząć jazdę na nartach (co nie jest takie łatwe jakby mogło się wydawać). Przemoczone ubrania i ciągłe denerwowanie, że coś nie wychodzi to norma, gdy dziecko uczy się jeździć na nartach. W domu zaczyna się istne szaleństwo, poszukiwania zagubionego sprzętu, czyli wszystko co towarzyszy wyjazdom.  Basia chce nauczyć się jeździć na nartach z tatą, ale nie udaje jej się to i wymyśla coraz inne wymówki, by tylko nie przypinać butów do nart. Na szczęście stryj Grzesiek ratuje sytuację. Udaje mu się przekupić Basię żelkami i przy tej okazji dziewczynka znakomicie zaczyna sobie radzić na nartach.

Książka jest wspaniałą lekturą dla najmłodszych. Można dzięki niej doskonalić naukę czytania, ponieważ książka posiada bardzo duże litery. Oczywiście oprócz zapoznania się z zabawną historią Basi, można obejrzeć piękne rysunki, które dodają uroku książeczce - czym byłaby lektura dla dzieci bez ślicznych ilustracji?
Czytając tę opowieść przypomniałam sobie jak to ja ponad 10 lat temu stawiałam pierwsze kroki na nartach i w moim przypadku było zupełnie tak samo. Z tego wynika, że książka opisuje normalne sytuacje z życia codziennego każdego młodego czytelnika :)Życzę miłej lektury,
Klaudii, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz