tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 9 grudnia 2014

"Święty Jan Paweł II: 15 portretów pięknego życia" - Katarzyna Flader, Witold Kawecki - recenzja

Święty Jan Paweł II. 15 portretów pięknego życia - Flader Katarzyna, Kawecki WitoldJan Paweł II to postać powszechnie znana. Jako jednego z niewielu Polaków jego imię i kim był, zna prawie każdy. Również w związku z niedawną jego kanonizacją zainteresowanie tym charyzmatycznym papieżem znacznie wzrosło.

W książce zostało przedstawionych 15 obrazów Jana Pawła II: przyjaciel człowieka, duchowy autorytet, niestrudzony pielgrzym, świadek Ewangelii, duszpasterz młodzieży, dawca wolności, znawca kultury, mistrz słowa, aktor, ulubieniec mediów, apostoł miłosierdzia, człowiek modlitwy, nauczyciel umierania, święty.

Papież Polak jest postacią szalenie fascynującą, podobnie jak książka o Nim. Do każdego podanego obrazu jest dopasowana historia, zdjęcia, także wszystko jest jasne i klarowne, opowieści są ciekawe, niedługie, tematyka może nie zawsze mi odpowiadała, ale mimo to uważam, że dobrze robiłam czytając ją. Często nie zdajemy sobie sprawy jak ciekawą postacią był Jan Paweł II, ponieważ widzimy w nim tylko papieża. Ta książka pomoże nam w uświadamianiu sobie, że tak nie jest. Był przede wszystkim dobrym człowiekiem.


Sheri, 15 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Rafael.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz