tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 9 grudnia 2014

"Sprawy Sherlocka Holmesa" - Arthur Conan Doyle - recenzja (audiobook)

Sprawy Sherlocka Holmesa (audiobook CD) - Doyle Arthur Conan"Sprawy Sherlocka Holmesa" to  zbiór dwunastu opowiadań, w których Sherlock Holmes i doktor John H. Watson rozwiązują niełatwe i pasjonujące zagadki kryminalne. 


Raczej nie muszę przedstawiać wam Holmesa i Watsona. Tym razem wysilą swoje umysły by odnaleźć klejnot - część cennej korony, rozwiązać zagadki tajemniczych zgonów czy wyjaśnić okoliczności ataku cyrkowego lwa, a to tylko niektóre z ich przygód.  Dzięki wydawnictwu Biblioteka Akustyczna, o wszystkich tych sprawach możemy posłuchać, a czytać je będzie Janusz Zadura. 

Sama przekonałam się, że na dobry audiobook składa się kilka elementów: ciekawa fabuła, dobry narrator i porządnie zrealizowane nagranie.  Wszystkie te cechy mogę spokojnie przypisać „Sprawom Sherlocka Holmesa” i o ile fabuła nie jest zasługą wydawnictwa to już za pozostałe atuty warto podziękować wydawcy, ponieważ sprawił, że historii słucha się jeszcze lepiej. 

Nie byłam przekonana do takiej formy obcowania z literaturą, jednak przekonałam się, że jest to dobry sposób, kiedy nie mamy możliwości czytać, a umili nam to czas, na przykład podczas sprzątania, gotowania czy jazdy samochodem.  Odbiegając już od samej treści płyty, bardzo podoba mi się jej okładka, która w intrygujący i bardzo celny sposób zachęca słuchacza do odtworzenia CD i poznania niezwykłych przygód wytrawnego detektywa i jego przyjaciela. 

Serdecznie polecam audiobook wszystkim zabieganym, którzy mimo to chcą utrzymać kontakt z dobrą literaturą oraz fanom Holmesa, którzy może dzięki takiej wersji odnajdą w przygodach swojego idola coś nowego. 

Ciri, 17 lat 

Audiobook ukazała się nakładem Wydawnictwa Biblioteka Akustyczna. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz