tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

poniedziałek, 1 grudnia 2014

"Odwet" – Robert Muchamore - recenzja

Okładka książki OdwetNigdy nie zadzieraj z przestępcami. Na to odważyła się matka Fay Hoyt, która została zamordowana. Fay zaopiekowała się ciotką o imieniu Kirsten. Jednak nikt, kto zadziera  z handlarzami narkotyków, zwłaszcza z jednym szczególnie niebezpiecznym - Hagarem, nie żyje długo. Kirsten też została zabita.

Dziewczyna trafiła do poprawczaka. Nie zamierza się załamywać. Pragnie zemsty. I dokona jej. Sprawiedliwości stanie się zadość. A wymierzy ją Fay. Nawet jeśli miałoby ją to zabić.

Nie tylko ona pragnie zniszczyć Hagara. Taki cel ma również CHERUB, brytyjska organizacja, posługująca się dziećmi-agentami. Takimi szpiegami są Ryan Sharma i Ning. To właśnie oni zostają wybrani do zadania rozbicia szajki Hagara. Decydują się posłużyć Fay.

Czy jednak chęć odwetu nie okaże się silniejsza od rozsądku?
Czy James Adams, będący koordynatorem w tej misji, da radę pomóc nastolatkom w starciu z bezwzględnymi handlarzami?
Nigdy nic nie  wiadomo.

,,Umiała walczyć i radziła sobie już w wielu groźnych sytuacjach, ale ten facet był dwa razy cięższy od niej i składał się z samych mięśni. (…)
-Nie! – jęknęła, a potem krzyknęła żałośnie: - Pomocy!(…)
Kość pękła z upiornym chrupnięciem’’.

,,Odwet’’ to już szesnasta część bestsellerowej serii Roberta Muchamore’a. O dziwo, Brytyjczykowi wciąż udaje się pisać książki dla młodzieży, pełne akcji i tajemnic. W dalszym ciągu Muchamore potrafi zainteresować czytelnika. Każda powieść to inna przygoda, inna misja. Dlatego, choć to zaskakujące, według mnie można zacząć czytanie serii ,,CHERUB’’ nawet od szesnastej części. Ten, kto sięgnie po tę książkę, niech będzie przygotowany na mnóstwo akcji, dialogów i niesamowitych bohaterów, którzy sprawią, że nie będzie mógł oderwać się od ,,Odwetu’’.
Czytaj i przeżywaj przygody wraz z agentami ,,CHERUBA’’!


Katia, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz