tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 2 grudnia 2014

„Wszystko będzie dobrze” - January N. Misiak - recenzja

Pierwszy raz, recenzując książki, napotkałam na swojej drodze komiks. I to nie byle jaki, bo jeden z sześciu wyróżnionych w „Konkursie imienia Janusza Christy na komiks dla dzieci”, czyli jednego z najwybitniejszych polskich autorów komiksów, autora m.in. serii „Kajko i Kokosz”.

Czarno-białe obrazki przedstawiają nam historię pewnej dziewczynki, której rodzice się rozwiedli, tata odszedł, a mama chodzi podenerwowana. Samotna kilkulatka wchodzi przez szafę do niesamowitej krainy, gdzie poznaje żabę. Nie wie, gdzie się znajduje, kim jest gadające zielone stworzenie, a pierwsze pytanie, jakie zadaje to „Czy to Narnia?”.

Autor to absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu, January Nestor Misiak, a „Wszystko będzie dobrze” nie jest jego debiutem. W 2011 roku wydał pierwszy komiks zatytułowany „Siedem tygodni”. Jednak rozgłos przyniosła mu historia małej dziewczynki  zagubionej w świecie dorosłych.

Bardzo spodobała mi się ta opowieść. W przystępny sposób tłumaczy dzieciom, że rozstanie rodziców nie jest końcem świata i nie oznacza, że już nigdy nie ujrzą jednego z nich. Pan Misiak ma niesamowite poczucie humoru, który wręcz wylewa się ze stron komiksu. Czytając nie raz się zaśmiałam z pytań dziewczynki, czy zachowania Żaby ;)

Jest to komiks skierowany głównie do dzieci, jednak mimo to polecam go także wszystkim innym czytelnikom, jako krótką przerwę na  poprawienie humoru.


Ananaska, 16 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Egmont.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz