tytuł


Recenzje młodzieżowe - bo młodzież też lubi czytać!

wtorek, 10 lutego 2015

"Matt Hidalf. Klątwa cierni" – Christophe Mauri - recenzja

Okładka książki Matt Hidalf i Klątwa cierniMatt Hidalf to znany wszystkim w królestwie jedenastoletni rozrabiaka, który już niejedno w swym krótkim życiu przeżył. Ożenił króla z bezzębną czarownicą, podstępem dostał się do Akademii Elity, udało mu się odnaleźć legendarną Błyskawicę Widmo. Oszukał już wielu ludzi, zarówno dorosłych, jak i dzieci. Nikt nigdy nie próbował zemścić się na młodym Hidalfie, gdyż wszyscy boją się odpowiedzi Matta. 

Dlatego też syn wicekonsula Darnaru niczego nie podejrzewa, gdy udaje się na konferencję prasową. Wydaje mu się naturalne, że dziennikarze pragną zadać mu parę pytań. Co z tego jednak wyjdzie i jaką rolę odegra Marie-Marie z Leśnego Zamku i jej róża? Cóż, tego nie dowiecie się ode mnie!

Dość, że Matt trafia z powrotem do Akademii Elity. Tam z kolei robi się coraz bardziej niebezpiecznie. Czarne chmury zbierają się nad szkołą. Gdzieś czyha zdrajca, a bracia Estaffowie zdają się zataczać coraz ciaśniejsze koła wokół Akademii.

Czy tym razem Luis Serra zdoła zapobiec tragedii?
Dlaczego na szkołę nałożono klątwę cierni i co ona naprawdę oznacza?
A przede wszystkim… Jaką cenę trzeba zapłacić by ją złamać?

Drodzy Czytelnicy, czas, bym odesłała Was do książki pt. ,,Matt Hidalf. Klątwa cierni’’.

Książka jest lekko napisana, dowcipna choć utrzymana w nieco mroczniejszym nastroju -  w porównaniu z pierwszą częścią cyklu opowiadającego o przygodach młodego Hidalfa. Tym razem akcja skupia się na poszukiwaniu zdrajcy – sojusznika braci Estaffów. Fabuła wciąga, a zakończenie jest… kompletną niespodzianką dla czytelnika. Nic, naprawdę nic, nie zapowiada tego, co stanie się z Mattem. Gwałtowne zwroty akcji, ciekawi bohaterowie, równie zaskakujący co ludzie, to tylko niektóre atuty tej książki. Bardzo podoba mi się również oprawa graficzna książki. Okładka idealnie pasuje.

To powieść nie tylko dla dzieci, nie tylko dla dorosłych. Dla każdego. Gorąco polecam więc zarówno ,,Klątwę cierni’’, jak i pierwszą część losów Matta ,,Błyskawicę widmo’’.

Będzie się  działo!

Katia, 14 lat

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa Znak.


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz